Baabiel, dokunmadığınız zaman kendi kendini frenleyebilen bebek arabası

Bebek sahibi pek çok ebevyn’in günlük yaşantısında sıklıkla kullandığı bebek arabalarının güvenliği çok önemlidir.Bu konuda büyük bir adım atarak,pusetin gidonundan elinizi çektiğiniz anda kendi kendini frenleyip,bebek arabasının kontrolünüz dışında hareket etmesini önleyen bu güvenlikli puset tasarımı Cybernorth firmasına ait.

Cybernorth firması kurucusu, bebek pusetlerinin güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu ve kendi kendini frenleyebilen pusetin çıkış hikayesini şu şekilde anlatıyor;

2012’in yaz aylarında oğlumu puseti ile gezdiriyordum. Hafif eğimli bir yokuştan aşağıya inerken ayağım yoldaki bir mazgal kapağının boşluğuna takıldı ve dizlerimin üzerinde yere düştüm. Düşerken son anda elimden kaçan pusetin arkasındaki kumaşın ucundan tutabildim. Eğer sadece bir an gecikseydim puset yokuşdan aşağıya doğru gidecek ve ben düştüğüm yerden kalkana kadar kimbilir neler olacaktı!

Ayağa kalkabildiğim anda fark ettim ki bebek arabası elinizi bırakınca durması gereken bir araç, hala yüreğim ağzımda atarken eve geri döndük, oğlumu bakıcısına teslim ederken kıl payı atlattığımız bu görünmez tehlikenin büyüklüğünü oğlumu gezdirme ihtimali olan herkese anlattım.

İnternet üzerinden yaptığımız detaylı bir araştırmada dünyada bir anlık dalgınlıkla annelerin elinden tren raylarına düşen, kamyonların önüne fırlayan birçok kazanın güvenlik kamerası görüntülerine rağmen, dünyada elinizi bırakınca durabilen bir bebek pusetinin olmadığını gördük.

Bizzat yaşadığım bu sorunu, bir Ar&Ge firması sahibi olarak yine bizzat çözebileceğimizi düşünerek hemen tasarım ekibimizle çalışmalara başladık ve adını bir melekden alan Baabiel Bebek Pusetini ürettik.

Önceki makalemiz muhteşem doğa güzellikleri ile tatil severlere harika bir tatil imkanı sunan Santa Rosa Hotel & Spa hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın