Bisiklet tekerleğinden saat

Bu saat kullanılmış bisiklet tekerleğinden yapılmış bir geri dönüşüm projesi. Etsy’de dükkanı bulunan PixelThis adlı bir tasarımcı, kullanılmış bisiklet tekerleğinden başarılı bir çalışma ile oldukça ilgi çekici bir duvar saati tasarlamış.

PixelThis’in geri dönüşüm projelerinin hikayesi, bilgisayarının sabit diskinden bir saat tasarlayarak başlamış. O günden beride hayatı eskisi gibi olmamış ve kendini çöp yığınlarının içinde bulmuş. Orada bulunan eski ve kullanılmış eşyalardan, işe yarayan yeni şeyler tasarlamak en büyük zevki olmuş sonrasında ise tasarladığı ürünleri satmaya başlamış. İşte bu duvar saatide onlardan birtanesi.

Bisiklet tekerleğinin orta kısmına, doğrudan duvara asılması ve tekerleğin duvardan önde durması için ayrı bir aparat monte edilmiş. Yani bisiklet tekerleği asıldığı zaman duvar ile temas etmiyor. Ayrıca bir vida yardımı ile de saat kadranı orta dişliye bağlanmış. Saat bir adet AA pil ile çalışıyor. Tekerleğin çapı ise yaklaşık 52 cm. Bu saatler gerçek kullanılmış bisiklet tekerleklerinden yapıldığı için satın alındığı taktirde jantlarında çizik, tellerinde ise bükülme gibi küçük kusurlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kullanıldığı mekanlara göre oldukça ilgi çekici görünebilecek ve fark yaratabilecek bisiklet tekerleğinden saatin fiyatı ise 127 $ civarında. PixelThis’in Etsy’deki satış sitesini ziyaret edebilir ve bu ilginç duvar saatleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önceki yazımız havada uçan ilginç tasarımı ile dikkat çeken Phantomenal lambader hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın