Fender’den bir baş yapıt Pine Cone Stratocaster

Fender Custom Shop bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir gitarla karşımıza çıktı. Kıdemli usta Yuriy Shishkov’un başyapıtı olan bu gitar, 1900’de Fabergé tarafından yapılan antik Pine Cone Easter Egg modelinden esinlenmiş ve haliyle “Pine Cone Stratocaster” adını almış.

Bu özel gitar tek parça akçaağaç gövdesi, boynunu süsleyen 550 adet kaliteli elmas ve uzunluğu 3 metreyi bulan 18 ayar altın telden kafes işi tekniğiyle üretilmiş. Gövdenin sanatsal tasarımı 3D formatında oluşturulmuş ve yumurtanın yuvarlak yüzey etkisini sağlamak için elle oyulmadan önce gitarın üzerine yansıtılmış.

Gitarın üstündeki tüm ölçekler enstrümanın konturunun ötesine genişletilmesini, mükemmel bir “yumurta” şekli yaratılmasını sağlamış. Elde boyanmış mavi “çoklu kompozit” bitiş, “yumurta benzeri” bir görünüm yaratmak amacıyla bu özel gitar için özel olarak bulunmuş. Pine Cone Stratocaster sınırlı üretimle Fabergé Easter Pine Cone Egg ile birlikte sunuluyor. Orijinal antik yumurta gibi, bunun da içinde sürpriz bir minyatür fil bulunuyor. Ayrıca, yumurta Maison Tatiana Fabergé imzalı. Türünün tek örneği olan gitar, elle işlenmiş mavi deriden özel kayışı ve ışıklı vitriniyle bir bütün olarak geliyor.

Önceki yazımız Challenger 605 özel jet tasarımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın