Koza şeklinde ağaç çadırı

Ağaç evler hakkında hepimiz çocukluğumuzda hayallerimizde  kendi cumhuriyetlerimizi kurduk. Cocoon Koza Ağacı Çadır  sistemleri şimdi bu hayalleri gerçeğe dönüştürmemizi sağlayacak ürün tasarımını bizlerin beğenisine sundu. Yapmanız gereken halatları bağlayabileceğiniz ağaçları bulabilmek , ondan sonrası en iyi manzarada büyük bir hamak huzurunda tatilinizin keyfini çıkarmak.

Koza şeklindeki ağaç çadırı (Cocoon Tree Tent) aynı zamanda, hafta sonları kamp yapmayı seven ancak kamp çadırında kendini güvende hissetmeyip huzursuz olanlar için muhteşem bir yenilik. İpek böceklerinin kozalarından esinlenilerek tasarlanan koza formundaki çadır aynı zamanda sürdürülebilir projelere de güzel bir örnek aslında.

240 santim çapında ve iki kişilik olan koza ağaç çadırı, hamak mantığı ile daha fazla destek ve halat kullanılarak kurulmaktadır.

Ağaç evlerin modern versiyonu olarak kabul edilebilecek bu yeni çadır türü, ağaçların üzerinde rahatlıkla asılı durabilecek şekilde tasarlanmıştır. İçerisinde büyük bir yatak bulunan Cocoon Tree Tent’in güvenliğide oldukça iyi düşünülmüştür. Çadırın etrafına bağlanan ağlar, aşağı düşme riskini sıfıra indirirken çadıra giriş çıkış içinde bir yol oluşturmaktadır.

Zemin ile temasının olmaması, kamp alanında dolaşan ufak hayvanlardan korunmak ve daha güvenli bir uyku uyumak için çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Yine de bu tip bir çadır bana göre değil diyorsanız Field Candy’nin dekoratif çadırlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kamp için oldukça işinize yarayabilecek, değişik bir kamp malzemesi olan güneş enerjisi ile şarj edilebilen Voltaik solar panel çantalarada bir göz atmanızı öneririz.

Önceki yazımız, Almanta Berlin’de bulunan ilginç tasarımlı otel odaları ile ünlü Arte Luise Kunts Otel hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın