Dizayn koliklerin dünyası "designcoholic.com" tüm dünyadan farklı tasarımların buluştuğu tek adres.

Kumo beşik tasarımı

Sora Designbebekler ve çocuklar için mobilyalar tasarlayan 3 kişilik tasarım ekibi ile Mayıs 2012 yılında kurulmuş ve şu anda Londra’da faaliyet gösteren küçük bir tasarım firması. Bebekler ve çocuklar için onların isteklerini de dikkate alarak oluşturdukları özel tasarım fikirlerini tüm dünyaya yaymayı amaçlayan Sora Design ekibi, diğer tasarımcıların ve sanatçıların da kendilerinden ilham alarak çalışmalarına katkıda bulunmalarını umut ediyorlar.

kumo-besik-tasarimi-designcoholic-1

Sora Design’ın 3 kişilik tasarım ekibinden Japon tasarımcı Manami Keijibebekler için çok ilginç bir beşik tasarlamış. Bulutların farklı şekillerinden ilham alarak tasarladığı bu özel bebek beşiğinin ismi ise; bulutun Japonca’daki isminin KUMO olmasından geliyor. Kumo beşik tasarımının uçlarına eklenen halatlar sayesinde tavana asılabilen modern beşik, sallandığı zaman sanki zeminin üzerinde yüzüyormuş gibi görünüyor. Buda onu farklı kılan en büyük özelliği.

kumo-besik-tasarimi-designcoholic-2

Kıvrımlı formu ile de dikkat çeken Kumo beşik tasarımı, bahçede bir ağacın dallarında veya kreşlerin uyku odalarında da rahatlıkla kullanılabilecek basit ama aynı zamanda da elegans bir tasarım.

kumo-besik-tasarimi-designcoholic-3

Sora Design’ın diğer çalışmalarını yakından takip etmek için tasarımcıların Facebook adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz Su Damlası Şeklinde Aydınlatma Elemanları hakkında bilgiler vermektedir.

   

designcoholic-reklam

Yorum Yapılmamış

Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz