Sanat eseri niteliğindeki 746 Bin Dolarlık piyano The Baby

Bu makalemizde sanatseverler için oldukça ilgi çekici olduğunu düşündüğümüz bir yazı hazırladık. Zira, bugünkü konumuzda eşsiz bir tasarım ürünü olan The Baby isimli piyano bulunuyor. Bu etkileyici eser hem göz alıcı müzik aletlerine hem de farklı sanat çalışmalarına hayran olan insanların zevkine hitap edecek kusursuz bir tasarım olarak üretilmiştir. Bununla birlikte, piyanoların tüm müzik enstrümanları içinde en artistik görünümlü aletlerden biri olduğunu biliyorsunuzdur. Tarihi 1700’lü yıllara dayanan bu popüler müzik aleti, ilk defa İtalya’nın Floransa kentinde Bartolomoe Cristofori tarafından yapılmıştır. Daha sonraki yıllardaysa, çeşitli isimler tarafından geliştirilen piyano, zamanla insanların oldukça beğendiği bir müzik aleti olmuş ve günümüze kadar gelerek popülaritesini her geçen gün daha da arttırmıştır.

Sizin de bildiğiniz gibi, piyano tasarımlarından bazıları o kadar sanatsal bir görünüşe sahip ki bazı insanlar tarafından evlerinde ya da iş yerlerinde yalnızca dekor ürünü olarak bile kullanılmaktadırlar. Hatta sadece elit bir havası olduğu için, piyano dersleri almaları konusunda çocuklarının üzerinde baskı kuran ailelerin de olduğunu ne yazık ki uzun yıllardır görmekteyiz. İşte biz de birazdan bu kadar beğenilen ve kullanılması bazen ne yazık ki bir seçkinlik belirtisi olarak görülen piyanolardan bir tanesini, sizlerle paylaşacağız. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan, bir an önce sanat eseri niteliğindeki 746 bin dolarlık piyano The Baby’nin özelliklerini incelemeye başlayalım.

BASED UPON VE GOLDFİNCH İMZALI THE BABY PİYANO

Londra’da yer alan Based Upon isimli başarılı sanat stüdyosu ve dünyanın en ünlü piyano markalarından biri olan Goldfinch iş birliği ile tasarlanmış olan bu müzik aleti, The Baby ismi verilen eşsiz bir piyano. Değeri 746 bin dolar civarında belirlenmiş olan bu ayrıcalıklı ürün, Goldfinch’in kaliteli piyano malzemeleri ve Based Upon’un sanatsal dokunuşlarıyla harmanlanmış, tek kelimeyle kusursuz bir piyano. Bu kusursuz çalışmayı ortaya çıkartabilmek iki ünlü şirketin tam 9 uzun yılını almış ve nihayetinde, karşınızda tüm ihtişamı ile duran The Baby isimli harikulade bu eser insanların beğenisine sunulmuştur. Bu eserde tıpkı Mona Lisa tablosu, Mısır Piramitleri gibi olağanüstü eserlerde görülen kusursuz güzellik ölçüsü altın oran büyük bir başarı ile kullanılmıştır.

Doğadan ilham alınarak tasarlanan The Baby, dış tasarımında da Based Upon’un özel sanat çalışmaları sayesinde gezegenimizin uzaydan görünümünü oldukça güzel bir versiyonuyla yansıtmaktadır. Ayrıca temel olarak 3 kıvrımlı biçime sahip olan bu yapı, Bades Upon’un baş ustaları tarafından tamamen el işçiliği ile şekillendirilmiştir. Bununla birlikte The Baby’de kullanılan seçkin materyaller haricinde bir de Goldfinch’in kaliteli piyanolarında kullandığı, İtalya Alplerinin kuzey yamaçlarından gelen en iyi katı ladin ahşabı da eşsiz piyanodaki yerini almıştır.

Sonuç olarak The Baby isimli bu pahalı piyano hem kusursuz bir müzik aleti hem de büyüleyici bir eser olarak, tüm dünyadaki sanatseverler ile paylaşılmıştır. Zaten böyle harikulade bir eseri dünyayla paylaşmamak, tüm insanlara yapılacak büyük bir haksızlık olurdu.

Önceki yazımız Masa lambasına dönüşen iPhone’lar hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın