Cep lambası

Ani elektrik kesintilerinde karanlıkta kalabilirsiniz. Ancak bunun artık bir çözümü var. Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz kredi kartı şeklindeki cep lambası ani elektrik kesintilerinde en büyük kurtarıcınız olacak.

Çinli tasarımcılar Hyun Jin Yoon ve Eun Hak Lee tasarımı olan bu cep lambası sadece bir kredi kartı boyutunda ve enerjisini içine yerleştirilen 3V pilden alıyor. Lambanın kredi kartı şeklinde tasarlanmasının sebebi ise cüzdan içerisinde kolayca taşınabilmesi ve ihtiyaç olduğu an hemen kullanılabilmesi olmuş. Tasarım oldukça ince ve şirin, ampulün iç aydınlatması için ise LED ışık kullanılmış.

İlk bakışta düz, küçük bir karton parçası gibi görünen cep lambasını her zaman her yerde kullanmanız mümkün. Işığa ihtiyacınız olduğunda ise tek yapmanız gereken cep lambasını cüzdanınızdan çıkartmak ve ampul şeklindeki parçayı yukarıya doğru çekmek. Işığı kapatmak için ise ampulü aşağıya doğru parmağınızla itmek yeterli.

Hyun Jin Yoon’a göre tasarımın ana teması; “Gelecek sefer iyi bir fikir aklınıza geldiğinde gerçekten bir ampul yakabilirsiniz.

Cep lambasının özellikleri ise şöyle ;

Kredi kartı ebatlarında

Boyut : 8.6 x 5.3 cm

Ağrlık : 660 gr.

Cüzdan içine yerleştirilebilir.

Kablosuz LED ışık

Enerji : 3V pil

Malzeme : ABS

Farklı renkleride bulunan cep lambası hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler satın almak için en.doulexworld.com web sitesini ziyaret edebilirler.

Sıra dışı ve değişik aydınlatma tasarımları ilginizi çekiyorsa Yassı ampul tasarımı , Led ışıklı ampuller , Ampuller ile yapılan aydınlatma tasarımları başlıklı tasarımları da mutlaka incelemenizi öneririz.

Önceki yazımız değişik bir tasarıma sahip Kalem bank oturma elemanı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın