Şimşek çakan gece lambası The Cloud

İşinde oldukça disiplinli bir şekilde çalışan tasarımcı Richard Clarkson, tasarladığı ürünlerde ışık ve mobilya arasındaki ilişkiyi inceliyor.

New York ve Yeni Zelanda’daki ofisleri arasında yaşayan Clarkson, The Cloud isimli şimşek çakan gece lambasını tasarlamış.

Şimşek çakan gece lambası The Cloud’un özelliği, üzerinde bulunan sensörler sayesinde, dışarıdan aldığı uyarıcıya göre ışık ve sesten oluşan interaktif bir gök gürültülüsü ve fırtına simülasyonu yaratması. Küçük bir uzaktan kumandası da bulunan, bulut şeklindeki şimşek çakan gece lambasının aydınlatma rengi ve parlaklığı da ayarlanabilmektedir.

Clarkson, web sitesinde Cloud gece lambası için;

Cloud, ses ve hareket gibi uyarıcılara göre bir yıldırım fırtınası oluşturan ilginç ve değişik bir ürün. Bulut şeklindeki ürünün hareket sensörleri, kullanıcının varlığını hissediyor ve onun hareketini temel alarak tek seferlik bir şimşek ve fırtına dizgesi oluşturuyor. Sistemin içerisinde, kullanıcının Bluetooth aracılığıyla uzaktan yönetebileceği bir hoparlör sistemi bulunuyor. Ayrıca ürün, dilenilen renge ve parlaklığa göre ayarlanabiliyor. Aynı zamanda gece ışığı ve müzik modu gibi modları da bulunuyor.” şeklinde bilgi veriyor.

simsek-cakan-gece-lambasi-the-cloud-designcoholic

Önceki yazımız Kullanışlı ve şık bisiklet rafı tasarımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın