Su damlası aydınlatma

Brezilya merkezli Rafael Morgan Studio, ünlü tasarımcı Rafael Morgan tarafından yönetilen Endüstri Ürün Tasarımı ve Yaratıcı Danışmanlığı konusunda uzmanlaşmış, özellikle ABD ve Çin başta olmak üzere dünyanın her yerinden firmalara hizmet veren bir tasarım şirketidir. Mobilya, aydınlatma elemanı ve aydınlatma aksesurları tasarım projeleri ile kurumsal bir şirket olarak müşterilerine hizmet veren Rafael Morgan Studio, kendi bünyesinde oluşturduğu profesyonel ekibi ile de farklı bakış noktaları yakalayarak müşterilerine basit, sağlam ve etkili çözümler sunmaya devam ediyor.

Musluk şeklinde tasarlanmış bu su damlası aydınlatma elemanı Brezilyalı ünlü tasarımcı Rafael Morgan’a ait. Duvara monte edilen aydınlatma elemanının ampulü özel kalıplı polikarbonat ve silikondan yapılmış, lamba olarakta LED aydınlatma kullanılmış.

Aydınlatmanın kontrollü ayarı ise musluğun vanasından yapılıyor. Vanayı ne kadar çevirirseniz o kadar ışık sağlıyorsunuz. Normal ampul kullanılarak yapılmış aydınlatmalara oranla daha az enerji harcayan su damlası aydınlatma, Uluslararası LED Tasarım Yarışması’nda üçüncülük ödülü kazanmış.

Dekoratif yönü ile daha çok ağır basan aydınlatma elemanına tasarımcı Rafael Morgan tarafından, musluklarımızdan akan suların aslında bir enerji kaynağı olduğunu hatırlatmak için hem düşündürücü hem de sanatsal bir atıf yapılmış. Tasarımda ayrıca suyun canlıların yaşaması için bir enerji kaynağı olduğunu ve doğal kaynaklarımızdan suyun nasıl harcandığı konusunu vurgulanmış. Rafael Morgan’ın da dediği gibi “Su enerjidir”

Rafael Morgan Stüdio’nun diğer tasarımlarını görmek ve incelemek için rafaelmorgan.net adresindeki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazımız Retro telefon çanta yapımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın