Çiçekli şezlong antibodi

İtalya’nın ünlü dekorasyon mağazası Moroso için Patricia Urquiola tarafından tasarlanan bu şezlong, değişik yapraklı çiçekleri ve canlı renkleri ile oldukça konforlu ve ilgi çekici görünüyor.

1989 yılında Politecnico di Milano Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Patricia Urquiola, 1990-1996 yılları arasında yine aynı üniversitede yardımcı doçent olarak görev yaptı. 2001 yılında ise ürün tasarım stüdyosunu açarak önde gelen üreticiler ile birlikte çeşitli çalışmalara imza attı. Elle Decor Uluslararası Tasarım Ödülleri, Chicago Athenaeum Good Design Award ve Köln Tasarım Ödülü gibi çeşitli tasarım ödüllerine sahip olan İspanya kökenli sanatçı halen Milano’da yaşıyor ve Moroso gibi ünlü dekorasyon firmaları ile birlikte çalışmalarına devam ediyor.

Antibodi adı altında tasarladığı döşemeli oturma elemanı serisinden yanlızca bir tanesi olan bu renkli ve şık sezlongun üzerinde görünen çiçekler oldukça geniş bir alana üçgen bir biçimde yayılmış. Şezlongun ana malzemesi deri olarak düşünülmüş fakat üzerindeki çiçekler, keçe ve yünlü kumaşlardan hazırlanmış sonrasında ise metal bir çerçeveye sabitlenmiş.

Şezlongun elbette ki en dikkat çekici yeri keçe ve yünlü kumaşlardan hazırlanmış üst yüzeyi. Üst yüzey çok renkli çiçeklerle oluşturulduğu gibi tek renk çiçekler kullanılarakta hazırlanmış. İlk bakıldığında çok farklı ve çarpıcı bir ruh hali yaratan çiçeklerin yaprakları özellikle yukarıya bakacak şekilde tasarlanmış.

İç ve dış mekanlarda kullanılmak için tasarlanmış çiçekli şezlong Antibodi’nin çiçekleri çıkarılabiliyor fakat sadece köpük temizleme maddeleri ile temizlenebiliyor. Kuru temizleme için ise uygun değil.

Çiçekli şezlong Antibodi gibi modern ve sıradışı tasarımlar ilginizi çekiyorsa Loopita Bonita şezlong tasarımını da mutlaka incelemenizi öneririz.

Önceki yazımız teknolojik ve modern tasarımı ile dikkat çeken İnamo Restoran hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın