Evlerinizde kentsel bahçe sistemleri

Beton binaların çoğaldığı, bahçeli evlerin ve yeşil alanların ise ne yazık ki azaldığı günümüzde, Paris merkezli Tasarım / Mimarlık Firması Barreau & Charbonnet Volet tarafından tasarlanan kentsel bahçe sistemleri, evlerinde yeşil alanlar isteyen kişiler için keyifli bir çözüm önerisi sunuyor. Pencere dışına, balkon ve teraslara bir asma köprü gibi asılarak kullanılan bu sistem, kentsel bahçe kavramına yeni bir yorum getiriyor.

evlerinize-kentsel-bahce-sistemleri-1

Pencerenin alt ve üst kısmına kolayca monte edilen çelik borulara, volet bitki bağları ile bağlanmış içerisinde entegre saksıların bulunduğu bir kasa takılıyor ve bir makara sistemi ile bahçe yatay ve dikey konuma rahatlıkla getirilebiliyor. Kasaya oynar şekilde monte edilmiş saksılar sayesinde bahçeyi dikey konuma getirdiğiniz zaman saksılar yerinden çıkmıyor ve içerisindeki bitkiler kesinlikle zarar görmüyor. Saksılar, kasa yatay durumdayken pencere dışında yatay, dikey konumdayken ise pencere önünde dik duruyor.

evlerinize-kentsel-bahce-sistemleri-2

Kurulumu da oldukça basit ve kolay.

evlerinize-kentsel-bahce-sistemleri-3

Sistem pencere önüne kolayca takılıp çıkarıldığı için eğer istenilirse iç mekanlarda da rahatlıkla kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu küçük bahçenin boyutları ise ; 110 cm x 150 cm x 120 cm. Firma tarafından şu anda tek tek satışı söz konusu değil fakat ilgilenen kişiler yada firmalar olursa çok cazip sponsorluk paketleri firma tarafından sunuluyor.

evlerinize-kentsel-bahce-sistemleri-4

evlerinize-kentsel-bahce-sistemleri-5

evlerinize-kentsel-bahce-sistemleri-6

evlerinize-kentsel-bahce-sistemleri-7

Paris merkezli Tasarım / Mimarlık Firması Barreau & Charbonnet Volet tarafından tasarlanan bu kentsel bahçe sistemine sponsor olmak isteyenler www.barreaucharbonnet.com adresinden itribata geçebilirler.

Bir önceki yazımız, evinizdeki eski gazete kağıtlarını değerlendirebileceğiniz, Gazete Kağıdından El Çantası Yapımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın