İçine sıcak su doldurulabilen hidro hamak

İnsanoğlunun doğasında çalışmak olduğu kadar, şöyle ayaklarını bir güzel uzatıp dinlenmekte var. Elbette, hepimiz yoğun bir iş gününden sonra ya da hiç yorulmamış olsak bile yalnızca keyif yapmak amacıyla uzanıp, soluklanacağımız rahat bir yer ararız. Ki bu dinlenme yerlerinde de ya yumuşacık koltuk ya kuş tüyü yatak ya da eğlenceli bir hamak ararız. Son seçenek hepinizin hemen dikkatini çekti, değil mi ? Zira, hamak lafını duyunca içine atlamak istemeyen insan sanıyoruz ki hiç yoktur. Birde bu hamağın içi sıcak su dolu ise o zaman deymeyin keyfinize ! “İçi sıcak su dolu hamak da nasıl olacak ?” diye içinizden geçirdiğinizi hisseder gibiyiz, bu yüzden size hemen Hydro Hammock’ı tanıtacağız.

Benjamin H. Frederick’in tasarladığı Hydro Hammock (Su Hamakları) isimli hamakların içine sıcak su dolduruyorsunuz ve kışın karla kaplanmış bahçenizde sıcacık suyun içinde kaplıca ve hamak keyfini bir arada yaşıyorsunuz. Hydro hamakların içine isteğe bağlı olarak daha ılık, hatta soğuk su doldurup deniz kenarında ya da parklarda da keyif yapabilirsiniz.

Frederick, tasarladığı Hydro Hammock için bir de hem tatlı hem tuzlu su için uygun olan, taşınabilir bir ısıtma sistemi geliştirmiş. Esnek bir yapıya sahip ve su geçirmez olan hamaklar, iki yetişkin insan ve 50 galon su taşıma kapasitesine sahip. Bunun yanında hamakların tek kişilik seçeneği de var.

Sulu hamağın işleyiş sistemi ise şöyle; beraberinde satılan cihaz vasıtasıyla ısıtılan su, bir pompa yardımı ile hamağın içine veriliyor. Ayrıca pompa suyun belli bir sıcaklığın altına düşmemesini de sağlıyor.

Fikri beğenenler, Hydro Hammock’ın fon arayışında olduğu Kickstarter’ı ziyaret edip destek olabilir veya hydrohammock.com web sitesinden ön sipariş verebilirler. Sulu hamağın en ucuz modelinin fiyatı şimdilik 480 dolar’dan satılıyor.

Önceki yazımız Taşınabilir karton masa Reford hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın