Rüya gibi bir arka bahçe

Herkes ufakta olsa kendine özel bir arka bahçesi olsun ister. Hafta sonları sevdiklerinizle bir arada güzel vakit geçireceğiniz, yorgun geçen günlerin sonunda zihninizi boşaltıp biraz nefes alabileceğiniz bir bahçe tabiki çok güzel olur. Kim bilir belkide evinizde böyle bir arka bahçeniz var ama bu bahçeyi en iyi şekilde değerlendiremiyor ve bu durumdan rahatsızlık duyuyorsunuz.

Evet bahçe düzenleme işi biraz emek verici ve çok fazla araştırma gereken bir meşgaledir. Ama her gün en azından yarım saat vaktinizi ayırarak internette çok değişik bahçe tasarımlarından ilham almanız mümkün. Bahçe dizaynınız için acele etmeden bir kaç hafta araştırma yaparak toplayacağınız ilginç ve sıra dışı bahçe tasarımlarından harika kombinasyonlar yaparak hayallerinizdeki gibi bir arka bahçeye sahip olabilirsiniz.

Bizde bu konuda size fikir vermesi amacı ile rüya gibi bir arka bahçe tasarımını sizlerle paylaşmak istedik.

Yumuşak hatlı, organik formlardan hoşlananlar, bu bahçe tasarımına bayılacaklar. Ufak bahçelerin bile ne kadar kullanışlı ve hoş bir şekilde tasarlanabileceğini kanıtlayan bu tasarım eminiz sizi heyecanlandıracak.

ruya-gibi-bir-arka-bahce-designcoholic

İki kot ( kademe ) halinde düşünülüp tasarlanmış arka bahçede, evin seviyesinde doğal taş görünümlü seramikler ile hoş bir oturma köşesi tasarlanmış. Bu oturma alanı dışındaki tüm alanlar tamamen çim olarak bırakılmış. Oval ve organik hatlar ile bahçe sınırları çizilmiş ve bu alanlar çiçeklik alanı olarak değerlendirilmiş.

Yuvarlak bahçe basamaklarının hemen yanına yine doğal taslar ile süslenmiş bir süs havuzu bahçeye bambaşka bir hava katmış. Merdivenlerin indiği alt kot ise tamamen yeşil alan olarak bırakılmış. Çocuklu ailelerde, çocuklar için harika bir oyun alanı veya hafta sonu partilerinde mangal alanı, kokteyl alanı gibi pek çok amaç için kullanılabilecek bu boş alanın çevresi ise renkli bitkiler ile zenginleştirilmiş.

Bu bahçe tasarımından yola çıkarak sizde hayalinizdeki arka bahçe tasarımınınızı yapabilirsiniz. Tasarımınızı yaparken bahçenizdeki mevcut ağaçları korumayı ve ağaç çevrelerini değerlendirmeyi de unutmayın.

Önceki yazımız Taşınabilir sauna tasarımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın