Kurna lavabo tasarımı

Karşınızda Kurna Lavabo ! Kurna lavabo tasarımı, suyun akışından ilham alınarak tasarlanmış bir ürün. İnce detaylara sahip bu estetik tasarımın altında ise Tanju Özelginin imzası var. Tanju ÖzelginMarmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümün’den mezun, kendi stüdyosunda tasarladığı tasarımları ile endüstriyel ürünlerin kullanıldığı bir çok alanda öne çıkmış, halen Nurus, Derin, BT, Birim, Crea Concept, Print Center gibi önemli şirketler ile çalışan ve 1998 yılından beri de üniversitede profösör olarak eğitime katkı sağlayan değerli bir tasarımcımız.

Kurna lavabo narin ve eşsiz tasarımı ile oldukça şık görünüyor. Suyun kendi akışı ile lavabonun bir ucunun belirli bir eğimle açık bırakılması ile oluşturulmuş bölümden, sanki bir vazo görüntüsündeki diğer bir bölüme akışı oldukça sıradışı ve çok estetik. Altında Tanju Özelgin’in imzası bulunan bu eşsiz tasarım, HARE Tasarımın koleksiyonunda beğenilerinize sunulmaktadır ve ‘’KURNA’’ adı ile satılmaktadır

corian-kurna-lavabo-1

Kurna lavabo da kullanılan malzeme ise Corian adı verilen, 33 yıl önce Dupont tarafından icat edilmiş ve 100 den fazla renk seçeneği ile kullanıma sunulmuş bir malzemedir. Alüminyum Hidroksit ve Metil Methacrylate (MMA) yani doğal mineraller ve akriliğin birleşmesi sonucu oluşturulmuş bir malzeme. Islak ve hijyen gereken alanlarda (banyo, mutfak, cafe&rest, otel, hastane, laboratuvar v.b) kullanılabilecek en iyi malzemedir. Son zamanlarda, estetik görünümü olması nedeniyle iç ve dış mekan dekorasyonlarında da kullanılmaya başlanmış ve tercih edilen bir malzeme olmuştur. En önemli özelliği ısıyla şekil alma özelliğidir ki bu sebeple her türlü yüzey ve form için rahatlıkla uygulanabilmektedir. Aynı zamanda sert ve gözeneksiz olması sebebiyle de özellikle hijyen gerektiren alanlarda temizliği kolay olması açısından tercih edilmektedir.

corian-kurna-lavabo-2

Kurna lavabonun tasarlanmış ince detaylarında ve estetik formunda kullanılan malzemenin etkisi oldukça fazla görünüyor. Ayrıca lavabo, küvet, mutfak tezgahları, mutfak ve banyo zeminleri için hijyen açısından kullanılabilecek en uygun malzeme bizce de Corian.

Bir önceki yazımız Mozayo İnteraktif Dokunmatik Ekranlı Masa hakkında bilgiler vermektedir.

  

Kurna lavabo tasarımı” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın