Cam heykeller – Daniel Arsham

Cam kırıklarından heykeller yapmak gerçekten oldukça uğraş ve sabır isteyen bir iş. Ancak Daniel Arsham isimli sanatçı yoğun çalışma ve emekler sonucu kırık camlardan muhteşem bir heykel çalışması hazırlamış.

New York merkezli sanatçı Daniel Arsham tasarımı cam heykeller, sadece kırık cam parçaları kullanılarak yapılmış. Çoğunlukla çeşitli şekillerde insan figürlerini tasvir eden sanatçının eserleri arasında ilginç objeler, elektronik eşya heykelleri gibi pek çok cam heykel yer alıyor.

İngiltere, Almanya ve Fransa gibi Avrupanın pek çok ülkesinde de zaman zaman çeşitli cam heykel sergileri açan sanatçı Daniel Arsham’ın yapmış olduğu bu muhteşem cam heykellere gelin bir göz atalım.

cam-heykeller-daniel-arsham-designcoholic-1

Oturan insan figürlü cam heykel

cam-heykeller-daniel-arsham-designcoholic-2

Oturan insan figürlü heykelin detaylarını görebileceğiniz, yakından çekilmiş fotoğrafı

cam-heykeller-daniel-arsham-designcoholic-3

Sanatçının yine insan figürlü başka bir heykel çalışması

cam-heykeller-daniel-arsham-designcoholic-4

Harika bir insan figürü çalışması daha

cam-heykeller-daniel-arsham-designcoholic-5

Yapılan işçilik ve verilen emeği görebileceğiniz, cam heykelin yakından çekilmiş detay fotoğrafı

cam-heykeller-daniel-arsham-designcoholic-6

İnsan figürleri dışında sanatçı pek çok elektronik alet ve objelerinde camdan heykellerini yapmakta. Bu fotoğraf makineleri de bu çalışmalardan bazıları

cam-heykeller-daniel-arsham-designcoholic-7

Sanatçı Canon fotoğraf makinesinin camdan bir heykelini yapmış. Ne kadar ince ve gerçekçi çalıştığını üstteki fotoğrafta görebilirsiniz

cam-heykeller-daniel-arsham-designcoholic-8

Büyük bir ustalıkla yapılmış cam heykellerin ince işçilikleri ise taktire şayan. Daniel Arsham’ın cam heykelleri hakkında daha fazla görsel görmek ve bilgi edinmek isteyenler sanatçının danielarsham.com adresindeki web sitesini ziyaret edebilirler.

Önceki yazımız harika bir tasarıma sahip ve su yüzeyinde kullanılan enteresan bir vazo tasarımı olan Su dalgası şeklinde yüzen vazo hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın