3 boyutlu epoksi kaplamalar, sıradışı iç mekan tasarımları için çok iyi bir alternatif

Malzeme üreticileri her geçen gün birbirinden ilginç dekorasyon malzemeleri üretip bunları tasarımcı ve kullanıcıların beğenisine sunuyor. İç mekanlara farklı bir bakış açısı getiren bu malzemelerden bir taneside uygulaması ve kullanımı oldukça kolay olan 3 boyutlu epoksi kaplamalar. Üstelik zevkinize uygun olarak epoksi üzerine uygulanan bu 3 boyutlu resimleri görebilmek için 3 boyutlu gözlükler kullanmanıza da gerek yok.

Banyo ve mutfaklarda, zemin veya duvar kaplaması olarak, hol, antre, salon ve hatta yatak odası gibi istenilen hemen her türlü iç mekanda, çeşitli dekoratif amaçlarla kullanılan 3 boyutlu epoksi kaplamalar, alışılmış seramik veya parke gibi malzemelerden çok daha farklı tasarım ve dekorasyon alternatifleri sunuyor.

3 boyutlu seramik ve klasik tarzdaki seramik döşemelere göre çok daha kolay sökülebilme avantajı da olan 3 boyutlu epoksi kaplamalar, epoksi olarak bilinen kimyasal boya türü maddelerle 3 boyutlu yüksek çözünürlüklü, kaliteli baskı alınmış görsellerin bir araya getirilmesi ile ortaya çıkmış bir malzeme.

Duvar, zemin, tavan ve mobilya gibi hemen her yüzeye uygulanabilmesi, sıradışı iç mekan tasarımları dizayn edebilmeye olanak sağlıyor. 3 boyutlu epoksi kaplamaların üzerine işlenecek görseller ise hayal gücünüze ve zevkinize göre değişkenlik gösteriyor.

3 boyutlu epoksi kaplamalar aynı zamanda dayanıklılık bakımından da oldukça iyi malzemeler. Kırılma veya çizilme gibi problemleri olmayan epoksi malzemeler darbelere dayanıklı yapısı sayesinde mutfak tezgahları, banyo zeminleri gibi hemen her türlü iç mekanda kullanılabiliyorlar. Yabancı tasrımcıların yurt dışında yaptıkları çeşitli tasarımlarda ise bu malzemelerin alışveriş merkezleri, otel ve iş merkezi gibi yapılarda da kullanıldığını görebilmek mümkün.

İşin temizlik boyutunada değinmek gerekirse ; 3 boyutlu epoksi kaplamalar tıpkı 3 boyutlu veya klasik seramik kaplamalar gibi yıkanabilir ve silinebilirler. Ev kimyasallarına dayanaklı oldukları için renkleri ve desenleri solmaz, bozulmaz. Aynı zamanda bu malzemeler antibakteriyeldir.

Dekorasyon dünyasının en yeni seçenekleri arasında yer alan 3 boyutlu zemin kaplama modelleri, gerçek gibi görünen manzaraları evinize, ofisinize taşıyor. Yaşam veya çalışma alanlarında kendine özgü, farklı ve sıradışı iç mekanlar dizayn etmek isteyenler için 3 boyutlu epoksi kaplamalar gerçekten çok iyi bir alternatif malzeme.

Önceki yazımız Spor yaparken çamaşır yıkayabilen bisiklet tasarımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın