Bodrum katlar için değişik tasarım fikirleri

Özellikle villa ve bazı müstakil ev tasarımlarında, bodrum katlar genellikle sigorta kutuları, ısıtma, soğutma ve su ısıtıcı sistemleri gibi araç ve cihazların yeraldığı, kullanılmayan eşyaların depolandığı veya hizmet alanları olarak kullanılmaktadır. Ancak günümüzde bodrum kat anlayışı büyük ölçüde değişmeye ve bu ölü gibi düşünülen katlar değişik şekillerde değerlendirilmeye başlamıştır.

Mimari tasarımcılarımızın uyguladığı bodrum katına özel dekorasyon ve iç mekan tasarımları oldukça göze çarpıcı görünmektedir. Bodrum kat planları ve tasarımlarında, alanınızın durumuna göre istediğiniz hayali gerçekleştirebilme imkanınız mevcuttur. Mesela bodrum katınızda sinema salonu, dinlenme odası, eğlence, spor odası veya amerikan bar tarzı bir dekorasyon ünitesi düşünebilirsiniz. Bunların haricinde bodrum katlar şimdilerde, toplantı salonu, kütüphane ya da şarap mahzeni olarak dizayn edilebilmektedir. Dekorasyon konusunda gözünüze doğal görünen malzemeler kullanmak tasarlayacağınız alan için en doğru karar olacaktır. Bu tarz bodrum katı odalar aslında doğru dizayn edildiğinde siz ev sahipleri için mükemmel bir mekan ve gizlilik tadında bir tasarım uygulamasıdır.

Siz de ihtiyacınız doğrultusunda bodrumunuzu yeniden tasarlayarak kendinize boş zamanlarınızda rahat nefes alabileceğiniz bir yaşam alanı yaratabilirsiniz. Bu aşamada sizler için hazırladığımız bodrum katlar için değişik tasarım fikirlerinden de faydalanabilirsiniz.

Önceki yazımız Zekice tasarlanmış ambalaj ve paket dizaynları hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın