Boru Hattı formunda koltuklar ( Pipeline )

Amerikalı tasarımcı Harry Allen tarafından, genellikle kamusal mekanlar için tasarlanmış boru hattı koltuk sistemi (Pipeline), ortak bir oturma grubu projesidir.

designcoholic-boru-hatti-formunda-koltuklar-1

Boru görünümlü koltuklar, çeşitli ölçülerde ve çeşitli renklerde isteğe göre üretilebiliyor. Her koltuk poliüretan köpükten imal ediliyor ve koltukların dış yüzeyleri istenilen renklerde parlak kadife kumaş ile kaplanıyor.

designcoholic-boru-hatti-formunda-koltuklar-2

Boru hattı formunda koltuklar, çapraz bağlayıcılar, t-konnektörler ve dirsekler ile birbirlerine bağlanıyorlar ve böylece istenilen uzunlukta ve istenilen miktarda koltuğu birbirine rahatça bağlayarak boru hattı görüntüsü oluşturuluyor. Koltukların bacakları ise, borularının birleşim yerlerinde ki boru kelepçelerinden esinlenerek düşünülmüş ve parlak alüminyumdan imal edilmiş.

designcoholic-boru-hatti-formunda-koltuklar-3

designcoholic-boru-hatti-formunda-koltuklar-4

designcoholic-boru-hatti-formunda-koltuklar-5

Görüntü açısından son derece eğlenceli, şık ve ilgi çekici bir tasarım. Kısa süreli bekleme alanları için ideal, uzun süre beklemek zorunda kalınan yerler için ise oturan kişinin sırtını dayayabileceği bir yeri olmadığından biraz rahatsızlık verebilir.

Bir önceki yazımız Yaratıcı Fincan ve Bardak Tasarımları hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın