E-Bay Türkiye ofisi

İstanbul Ataşehir’de OSO Mimarlık tarafından tasarlanan E-Bay Türkiye ofisi2.000 m2 bir alana ve 530 cm. tavan yüksekliğine sahiptir.

Günümüzün modern açık ofis sistemlerine uygun olarak tasarlanan E-Bay Türkiye ofisinin mekanları dört fonksiyon ile tarif edilebilir;

–        Giriş salonu ve Sosyal tesisler

–        Açık ofis alanı

–        Karşılama alanı

–        Teknik birimler

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-1

Açık ofis alanı 164 çalışana ev sahipliği yaparken, akustiğe yardımcı olmak amacıyla tavanlarda renkli paneller kullanılmıştır.

7 farklı boyutta 12 adet toplantı odası bulunmakta ve odalara Boğaziçi, Efes, Nemrut, Galata gibi tarihi isimler verilmiştir. Toplantı odalarının hi-tech altyapıları İngiltere‘den ihraç edilmiş ve uluslar arası toplantılar düzenlenen odaların tavanlarında akustik paneller kullanılmıştır.

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-2

Giriş holüahşap zemin ve harika tasarımı ile oldukça davetkar bir atmosfer oluşturmuştur. Ferah, aydınlık ve çalışanların kendini rahat hissedecekleri şekilde tasarlanan E-Bay Türkiye ofisi’nin girişinde sizi karşılayan dünya haritası ve kırmızı renkte öne çıkarılmış Türkiye vurgulaması, E-Bay in global ölçekteki büyüklüğünü ve bu firmanın Türkiye ofisinde bulunuyor olduğunuzu ifade edilmektedir.

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-3

Karşılama alanın arkasında bulunan sosyal tesiste ise rahat bir kafe & bar, kütüphane, online müzik, televizyon, film projeksiyon erişimi ve hatta PlayStation oyunları da bulunmaktadır. Açık bir terassigara içme alanı ve personel etkileşim yeri olarak kullanılabilecek sosyal bir alan yine bu mekanla ilişkilendirilmiştir.

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-4

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-5

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-6

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-7

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-8

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-9

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-10

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-11

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-12

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-13

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-14

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-15

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-16

designcoholic-ebay-turkiye-ofisi-17

E-Bay Türkiye ofisi tasarım ekibi :

Okan Bayık

Serhan Bayık

Ozan Bayık

Ayrıca büyük ve dünya çapında tanınan şirketlerin ofis tasarımları hakkında bilgi edinmek için Google Londra Ofis Tasarımı ve Hok Londra Ofis Dizaynı başlıklı tasarımları da inceleyebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz Tropikal Cennet Adası Yat Tasarımı hakkında bilgiler vermektedir.

 

  

Bir Cevap Yazın