Google Londra ofisi

PENSON GROUP tarafından tasarlanan Londra merkezli yepyeni Google Super HQ Londra ofisi, duvarlarını süsleyen Union Jack bayrakları ile İngilizler için büyük bir gurur kaynağı olmuş.

designcoholic-google-ofisi-londra-1

Covent Garden‘da Central St. Giles binasında bulunan 14.800 m2 lik alan içerisinde, kapalı ve açık çalışma alanları, toplantı alanları, büyük bir spor salonu, dans stüdyosu, kafe ve restoranlar ile 200 kişi kapasiteli bir de etkinlik salonu bulunuyor.

Resepsiyon alanında, üzerinde düzinelerce minyatür ışık bulunan rengarenk GOOGLE logosu ana hatları ile dikkat çekiyor.

designcoholic-google-ofisi-londra-2

Ofisin ortak kullanım alanlarındaGoogle‘ın kurumsal gökkuşağı renkleri kullanılarak tasarlanmış rahat oturumu sağlayan yüksek arkalıklı koltuklar, dağınık yastıklar, yünlü puflar ve küçük sallanan sandalye grupları ile eğlenceli ve rahat bir tarz yaratılmış.

designcoholic-google-ofisi-londra-3

Londra ofisindeki dinlenme alanlarından bazı fotoğraflar.

designcoholic-google-ofisi-londra-4

Alttaki fotoğraf ise toplantı salonundan bir görüntü. Değişik bir fikir ile tasarlanmış toplantı odası duvarları, dekorasyonda oldukça dikkat çekici bir etki yaratmış.

designcoholic-google-ofisi-londra-5

Yine dinlenme ve sosyal alanlardan göz alıcı bir köşenin fotoğrafı alt resimde bulunmakta. Modern tarzı ve beyaz renklerin hakim olduğu dinlenme alanı gerçekten çalışanları motive edici bir dekorasyona sahip.

designcoholic-google-ofisi-londra-6

Mola zamanlarında birşeyler okuyup, daha sakin bir ortamda dinlenmek isteyenler için tasarlanmış özel locaların her biri farklı renk ve malzemeler kullanılarak tasarlanmış.

designcoholic-google-ofisi-londra-7

Satranç gibi çeşitli masa başı sosyal aktivitelerin de yapılabileceği mekanlar ofis içerisinde unutulmamış.

designcoholic-google-ofisi-londra-8

Google Londra ofisindeki spor salonundan bir görüntü.

designcoholic-google-ofisi-londra-9

Resepsiyonda bulunan ve üzeri minyatür ışıklarla bezenmiş GOOGLE logosu.

designcoholic-google-ofisi-londra-10

Binanın çatı bölümünde ise Gizli Bahçe adında bir alan bulunuyor. Çalışanlar kendi sebzelerini bu bahçede yetiştirebiliyorlar. Ayrıca yine çatı bölümünde, çalılıkların arasına gizlenmiş oturma bölümleri ile dinlenme ve dinlenirken de fikir alışverişlerinde bulunmak amacıyla rahat ve sakin alanlar yaratılmış. 

designcoholic-google-ofisi-londra-11

Google Londra ofisi çatı katının, Londra Cityscape’i gören panoramik manzarası ise Google çalışanlar için adeta bir ilham kaynağı olmuş.

designcoholic-google-ofisi-londra-12

Google gibi dünya çapında tanınmış bir firma olan E-Bay‘in Türkiye’deki ofis tasarımını da buradan inceleyebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz Dishy Koltuk ve Sandalye hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın