İlginç tasarımlı Arte Luise Kunst Otel

Almanya, Berlin şehir merkezinde bulunan Arte Luise Kunst Otel, her biri farklı tasarlanmış 50 odadan oluşmaktadır. 1995 yılında açılan ve yapımı 2003 yılında tamamlanan otelin ilginç tasarımlı odalarının her biri bir sanat galerisini andırmaktadır. 50 odanın her biri sanat dünyasından oluşan farklı temalar içermektedir. Her otel odası mobilya ve diğer aksesuarları da dahil olmak üzere, bir sanatçıya özgü olarak özel olarak tasarlanmıştır. Otel odalarının hiçbiri bir diğerine benzememektedir. Odalarda duş veya banyo, ücretsiz wi-fi erişimi, klima, televizyon gibi standart tüm donanımlar eksiksiz bir şekilde düşünülmüştür.

Tamamiyle sanata adanan otelin odaları gibi lobisi, restaurantı, sigara içme odası gibi tüm mekanları büyük bir özenle hazırlanıp her mekanda farklı bir atmosfer yaratılmıştır.

Lobide Hollandalı sanatçı Hans Van Meeuwen ve Markus Linnenbrink’in heykel çalışmaları, oda koridorları ve merdiven duvarlarında yazılı felsefi metinler gibi her detay otelin ne kadar büyük bir hassasiyet ile tasarlandığının bir göstergesidir.

Şehrin en heyecan veren bölgelerinden birinde yer alan Arte Luise Kunst Otel, Spree nehri manzaralı ve benzersiz bir konuma sahiptir. Metro ve tren istasyonlarına yürüme mesafesindedir.

Açık büfe kahvaltı ve bölgesel akdeniz mutfağı sunan otelin tasarımı gibi yemekleride oldukça tutulmaktadır. Keza Hükümet sokağının kalbinde bulunan otelin konumu itibari ile, yalnızca otel restaurantına gelen sayısız politikacı, gazeteci, ve pekçok devlet adamı bulunmaktadır.

Otele yürüme mesafesinde olan pek çok tiyatro, revü şovları, kabare, müze ve çeşitli galeriler, restoranlar, kafe ve barlar bulunmaktadır.

Otelin değişik otel odası tasarımları hakkında bilgileri aşağıda beğenilerinize sunuyoruz. Ayrıca oda tasarımları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen okurlarımız luise-berlin.com web sitesini ziyaret edebilirler.

101 nolu Elvira Bach Tasarımı “Three Women In Red” isimli oda

Oda tasarımı ve duvar boyamalarını Elvira Bach’ın yapmış olduğu siyah ve beyaz tarzda, kadın figürlü oda.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-1

102 nolu Thomas Baumgärtel Tasarımı “King Suite / Royal Suite” isimli oda

Muz figürlü bu oda, sprey boyalarla muz çalışmaları yapan sanatçı Thomas Baumgärtel tarafından tasarlanmıştır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-2

103 nolu Stefan Jung Tasarımı “Zoom” isimli oda

Bu otel odası dizaynı ise, fotoğraf aracılığıyla detay ve ışıkların aşırı büyütülmesi ile oluşturuluş bir temaya sahiptir.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-3

104 nolu Dieter Finke Tasarımı “Safari” isimli oda

İsminden de anlaşılacağı gibi bu odanın tasarımı ise doğa üzerine kurgulanmıştır. Macera severlerin iştahını kabartacak oda tasarımı çeşitli hayvan heykelcikleri, ağaç gövdeleri gibi resim, malzeme ve heykellerle süslenmiştir.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-4

106 nolu Wolfgang Petrick Tasarımı “End Time Moraine Berlin” isimli oda

Çeşitli hikayeler, biyografiler, formlar ve yapılar ile üç boyutlu bir çalışma olarak, sanatçı tarafından sunulan malzemelerin son derece değişken olduğu ilginç bir oda tasarımıdır. Wolfgang Petrick için bu oda tasarımı katmanlama, birikim ve yığılma, rahatlama, hayal gücü, iletişim ve derin bir uykuyu çağrıştırmaktadır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-5

107 nolu Dieter Mammel Tasarımı “Mammel’s Dream” isimli oda

Sanatçının, üç yaşındaki zamanlarında, çocuk gözü ile dünyayı nasıl gördüğünü tasvir ettiği odada “dev” meşe yatak bu deneyimi konuklarına sunmaktadır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-20

205 nolu Nora Stalzer Tasarımı “Loop” isimli oda

Bu odanın özelliği ise tüm odanın halı ile kaplanmış olmasıdır. Tavanlar, zeminler ve duvarlar tamamen halı kaplanmıştır. Yatma biriminde oluşturulan 50 cm. lik platforma entegre edilmiş tüm mobilya ve fonksiyonlar konuklara rahat hareket ve kulanım kolaylığı sağlamaktadır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-6

206 nolu Nathalie Daoust Tasarımı “Cabaret” isimli oda

Bu oda, 1920 lerin kabere ve dans gösterilerinden esinlenerek tasarlanmış bir temaya sahiptir. Kırmızı kadife perdeler, bol dökümlü danteller, kırmızı ışıklar ve duvardaki dansçı heykeli 1920 lerin atmosferini yaşatmaktadır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-7

207 nolu Heiner Meyer Tasarımı “Glamour” isimli oda

Heiner Meyer tarafından tasarlanan odada, 50’li ve 60’lı yılların Hollywood artisleri üzerine kurgulanmıştır. Dönemin Hollywood yıldızlarının yaşadığı malikaneler gibi tasvir edilen odada soyunma odasında harika bir ayna, tavanda asılı şık avizeler ve zengin perdelerin yanı sıra zebra derisi gibi dekoratif parçalarla oda tasarımı dönemin atmosferinde tasarlanmıştır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-8

208 nolu Volker März Tasarımı “Tribute to Edward Hopper” isimli oda

Oda tasarımı Ekspresyonist tarzda resim ve dekoratif objeler kullanılarak hazırlanmış, her köşesi sanat kokan bir otel odası tasarımıdır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-9

209 nolu Anders Gjennestad Tasarımı “The Test of Time” isimli oda

Berlin turizmi temalı oda tasarımında sprey ve el boyaması ile yapılmış duvar boyamaları Berlin turizmini mizahi bir yaklaşımla anlatmaktadır. Berlinde gezen turistleri resim ve heykeller ile ifade eden sanatçının yaptığı tüm çalışmalarda Berlin Friedmann-Hahn galerisinde sergilenmektedir.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-10

210 nolu Kiddy Citny Tasarımı “Heartbeat” isimli oda

Bu oda, 1985’ li yılların neşeli yüzleri ve çeşitli şekiller üzerine kurgulanmış, ünlü Berlin duvarı grafiti sanatçısı tarafından tasarlanmıştır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-11

300 nolu Andreas Paeslack Tasarımı “Der arme Poet / The Poor Poet” isimli oda

Sanatçı Paeslack bu oda tasarımda, çeşitli sanatçı fotoğraflarını üç boyutlu olarak kullanmıştır. Odanın teması ünlü sanatçıların fotoğraflarından oluşmaktadır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-12

304 nolu Oliver Jordan Tasarımı “Philosophenzimmer” isimli oda

Albert Camus, Socrates gibi ünlü şair ve filozoflara adanan oda tasarımında, renk ve malzemeler özenle seçilmiştir. Belli bir uyum içerisinde kurgulanan bu renk ve malzemelerin bileşimi görsel ifade yoluyla bu sanatçıların kişiliklerini anlatmaktadır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-13

411 nolu Christoph Platz Tasarımı “Standby” isimli oda

Oldukça fantastik olarak kurgulanan 411 numaralı oda tasarımında, seyahat, gezi, mutfak eşyaları, çeşitli kıyafet ve nesneler 3 boyutlu olarak duvarlarda heykelsi çalışmalar olarak kullanılmıştır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-14

412 nolu Andrej Wolff Tasarımı “Tiergarten” isimli oda

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-15

421 nolu Gabriel Heimler Tasarımı “Mauerspringer / Wall Jumper” isimli oda

1961 yılında yapımına başlanan Berlin duvarı Almanya’nın en ünlü sembolü olmuştur. Duvar açıldığında ise doğu ve batı’dan iki sanatçı derneği 1,5 km duvar boyunca bir koşu gerçekleştirmiştir. Koşunun amacı tüm dünyadan sanatçıları Berlin duvarına eserlerini yapmaları için davet etmekti. Oldukça ses getiren bu çağrı, East Side Gallery başlıklı bir projeye ön ayak olmuş ve 102 sanatçının katılımı ile 1990 yılında tamamlanmıştır.

Bu sanatçılardan birisi de Wall Jumper isimli eseri yapan Gabriel Heimler olmuştur. Sanatçı bu eseri şimdi de Arte Luise Kunst Otel’in 421 numaralı odasında, günümüze ve bu mekana göre uyarlanmış yeni halini yapmıştır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-16

422 nolu Ulli Böhmelmann Tasarımı “FacettenAugenBlicke” isimli oda

Bu oda tasarımının özelliği ise oda pencerisidir. Bombeli, hücre veya mercan yapılarına benzeyen organik bir görünüme sahip pencere, misafirleri dünyayı farklı perspektiflerden değerlendirmeye teşvik etmektedir.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-17

431 nolu Schmiddem Tasarımı “Future comfort” isimli oda

Kendinizi geçmişte veya bir bilim kurgu filminde gibi hissedebileceğiniz otel odası tasarımı, 20 m2 bir alan içerisinde oldukça cömert, kullanıcı dostu ve yüksek kaliteli malzemelerle tasarlanmış ilginç bir oda tasarımı sunmaktadır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-18

432 nolu Moritz Götze Tasarımı “Berlin History” isimli oda

İsminden de anlaşılacağı gibi bu oda tasarımı duvarlardaki çeşitli resimlerle Berlin’in tarihini anlatmaktadır. Sanatçının yaptığı Pop-art tarzı resimler geçmişten, günümüze önemli olayları tasvir etmek ve tarih meraklıları için geçmişe doğru bir pencere açmaktadır.

designcoholic-ilginc-tasarimli-Arte-Luise-Kunst-Otel-19

Arte Luise Kunst Otelinin diğer oda tasarımlarını aşağıdaki fotoğraflarda bulabilirsiniz.

İlginç ve sıra dışı otel dizaynları ile ilgili daha fazla tasarım için Ramada Resort ve Ayada Resort başlıklı tasarımları da incelemenizi öneririz.

Önceki yazımız Lüks ve değişik 10 otel tasarımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın