Moskova’da minimalist apartman dairesi

Günümüzde artık pek çoğumuz apartman dairelerinde yaşıyoruz ve hepimiz dairelerinizin daha modern, şık, zarif ve özellikle de minimalist tarzlarda olmasını tercih ediyoruz. Elbette bu, diğer ülkelerde yaşayanlar için de geçerli bir durum. Özellikle Rusya’nın Moskova gibi en canlı şehirlerinde tasarımcılar günden güne daha şık apartman daireleri tasarlamaya başladılar.

Rus tasarım firması Geometrix Design’dan iç mimar Michael Miroshkin ve Elen Miroshkina tarafından Moskova’da tasarlanan bu minimalist apartman daireside bunlardan biri ve daire gerçekten oldukça kullanışlı ve rahat bir atmosfere sahip.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-1

Ahşap ve taş malzemeler kullanılarak kombine edilmiş modern ve minimal tarzdaki daire, geometrik formda bir planlama ile dizayn edilmiştir. Giriş holü üzerinde elbise odası ve tuvaletten sonra holün sonunda açık bir mutfak ve salon bulunmaktadır. Salondan açılan şık bir sürgülü kapının ardındaki gece holü, ebeveyn yatak odası, çocuk odası, elbise odası ve banyoya hizmet etmektedir. Bu şirin apartman dairesi toplamda 141 m2 bir alana sahiptir.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-2

Mobilyalarda düşünülmüş ilginç detay ve çözümler yaşayanlara oldukça pratik bir kullanım sağlamaktadır.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-3

Parlak lakeden yapılmış beyaz mutfak dolapları ise eve son derece kullanışlı ve ferah bir atmosfer yaratmaktadır. Dokunmatik ve yukarı doğru açılan mutfak dolap kapakları kullanım açısından büyük rahatlık sağlamıştır. Mutfak tezgahının devamında düşünülmüş dört kişilik bar tezgahının haricinde, yaşam alanı içinde yemek yemek için altı kişilik büyük bir yemek masasıda düşünülmüştür.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-4

Yemek alanında daha büyük bir boş alan oluşturmak istenildiğinde ise yemek masası ihtiyaç doğrultusunda katlanabilmektedir. Kayrak taşı kullanılmış arka plan duvarı, yemek alanı ve mutfağı oturma alanından ayırmaktadır.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-5

Salondaki oturma alanında bulunan duvar ünitesi yine Geometrix Design iç mimarları tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Depolama ve ev sinema sistemi için hizmet veren duvar ünitesi aynı zamanda gece holüne açılan sürgülü kapıyıda gizlemektedir.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-6

Sarı renkli rahat döner koltuklar, bir yandan kitap okumak bir yandanda manzarayı seyretmek için pencere önünde düşünülmüştür. Geniş ve rahat üçlü kanepe aile ve misafirlerinin beraber vakit geçirmekten zevk alacakları bir oturma alanı oluşturmaktadır.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-7

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-8

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-9

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-10

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-11

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-12

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-13

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-14

Ebevyn yatak odası ise oldukça yumuşak ve rahatlatıcı renkler kullanılarak tasarlanmıştır. Yatak başı duvarında kullanılan yumuşak deri paneller koyu kahverengi düşünülmüş ve bu tonu yumuşatmak için krem ve bej rengi perde, halı ve yatak örtüsü tercih edilmiştir.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-15

Son derece şık ve modern tarzda dizayn edilen banyo tasarımı zemininde ise koyu kahverengi tonda işlenmiş ahşap kullanılmıştır. Duvarlar mozaik panoları ile dekore edilmiştir.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-16

Gizli aydınlatmalı, duvarı boydan boya kaplayan banyo aynası, mekanı oldukça ferahlatmaktadır.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-17

Çocuk odası dairenin en ilginç mekanlarından biridir. Çocuk odasına girildiğinde olağanüstü duvar ünitesi hemen dikkat çekmektedir. Duvar ünitesi yumuşak malzemeden bulmaca ( puzzle ) şeklinde paneller ile dekore edilmiştir. Üç farklı tonda gri renk ve gri tonlara uyumlu turuncu bir renk ile kombine edilmiş duvar panelleri odaya mükemmel bir hava katmıştır.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-18

Çocuk odasında özel olarak tasarlanmış depolama sistemi, elbise dolabı ve oynama alanı olarak hizmet veren birde dolap bulunmaktadır. Oyuncaklar için mükemmel bir depolama yeri oluşturan yuvarlakların merkezinde birde televizyon bölümü bulunmaktadır. Dolap kapağı üzerinde bulunan merdivenlerden dolap üzerine çıkılabilmektedir. Dolap üzerinde bulunan bu alan çocuklar için bir kitap okuma alanı, oyunlar sırasında kullanabilecekleri bir savunma karargahı yada cephanelik gibi düşünülmüştür.

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-19

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-20

designcoholic-minimalist-apartman-dairesi-moskova-21

Moskova’daki bu minimalist apartman dairesi son derece ahenkli ve akıcı bir tasarıma sahip başarılı bir proje olmuştur.

Önceki yazımız emen her yerde kullanabileceğiniz ve ilginç bir tasarıma sahip Devekuşu yastık hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın