Ünlü modacı Tommy Hilfiger’ın Miami’deki evi

Ünlü modacı Tommy Hilfiger ve eşi Dee, Miami’deki evleri için tasarımcı Martyn Lawrance Bullard ile biraraya geldiler ve ortaya rengarenk, cıvılcıvıl, enerji dolu bir ev çıktı.

Modern yapıya sahip olan Miami’deki bu ev, renkleri ile insanı gerçekten büyülüyor. Ünlü tasarımcı Tommy Hilfiger’ın kapılarını ilk kez fotoğrafçı Douglas Friedman’a açtığı bu muhteşem Miami evinde kullanılan eşya ve sanat ürünlerinin hemen hepsi farklı yıllardan ve dönemlerden tanınmış tasarımcı ve sanatçılara ait.

Amerikan kültürünün etkisiyle dekore edilen evde her oda birbirinden farklı tasarlanmış. Duvarlarda canlı renkler ve desenlerin kullanıldığı evde 60 ve 70’li yılların popüler kültür öğelerinden ilham alınmış.

Sanatsal çalışmaların hakim olduğu evde, ressam Basquiat’ın tabloları ve ikonik figür Mickey Mouse bile karşımıza çıkıyor.

unlu-modaci-tommy-hilfiger-miami-deki-evi-designcoholic-1

Evin arka cephesindeki yüzme havuzu adeta denize sıfır. Etrafı hurma ağaçları ile süslenen havuzun kenarında bulunan heykel ise, Amerikalı sanatçı Keith Haring’e (1958-1990) ait.

unlu-modaci-tommy-hilfiger-miami-deki-evi-designcoholic-2

Girişteki güvenliğin beklediği alanın duvarında Keith Haring’in bir çalışması bulunuyor, arkadaki yansımadan görülen desen ise Marc Quinn’e ait bir çalışma.

unlu-modaci-tommy-hilfiger-miami-deki-evi-designcoholic-3

Mutfak, siyah-beyaz çizgilerin birbirini takip ettiği bir döşeme ile bu döşeme çizgilerinden farklılaşan siyah-beyaz mutfak tezgahı ve masasına sahip. Masanın üstünde ise 1970’lerden bir avize bulunuyor. Willy Rizzo tarzı akrilik tabureler yünlü puf yastıklar ile kaplanmış.

unlu-modaci-tommy-hilfiger-miami-deki-evi-designcoholic-4

Yemek salonunun duvarında Andy Warhol ve Jean Michel Basquiat’nın bir sanat ürünü asılı. Kyle Bunting’e yapımı halı da yine siyah beyaz çizgili. Sandalyeler ise Craig Van Den Brulle tasarımı.

unlu-modaci-tommy-hilfiger-miami-deki-evi-designcoholic-5

Kahvaltı yapılan aydınlık odada da döşeme diğer odaları takip edecek şekilde siyah-beyaz olarak döşenmiş.

unlu-modaci-tommy-hilfiger-miami-deki-evi-designcoholic-6

Çalışma ofisinde Jean Debuffet’ın bir işi masaya bakacak şekilde konumlandırılmış. Koyu renklerdeki kırmızı, mavi baskın olarak tercih edilirken siyah sandalye ve beyaz masa diğer odalardaki siyah-beyaz etkiyi devam ettiriyor.

unlu-modaci-tommy-hilfiger-miami-deki-evi-designcoholic-7

Çocuk odası kırmızı beyaz renklerde döşenmiş ve duvarda Mickey Mouse baskısı ile oyuncağı mevcut. Misafir odası Andy Warhol çiçeklerine sahip. Vistosi avize, diğer odadaki sarı rengi devam ettirecek nitelikte, çiçek şeklinde ve sarı. Karısı Dee’ye ait banyo, evin tamamına hakim olan koyu ve kalın renklerden farklılaşarak beyaz renkte eşyalara sahip. Pencere önünde Kallista küvet bulunuyor. Tommy’nin banyosunda ise siyah beyaz çizgilerin geri geldiğini ve küvet yerine duşun tercih edildiğini görüyoruz.

unlu-modaci-tommy-hilfiger-miami-deki-evi-designcoholic-8

Yatak odasında ise beyaz ve metalik renkler hakim. Duvarda Marilyn Monroe fotografları asılı. Yatak, metalik bir çerçeveye sahip.

unlu-modaci-tommy-hilfiger-miami-deki-evi-designcoholic-9

Önceki yazımız Ufak odaları daha ferah göstermenin yolları hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın