Holman Rezidans – Durbach Blok Jaggers

Sydney’de, gökyüzü ile bütünleşen bu muhteşem rezidans, Durbach Blok Jaggers tarafından dizayn edilmiştir. Okyanus manzarasını kucaklayan 70 metrelik bir uçurum üzerine yapılan Holman Rezidans, Picasso’nun 1918 yılında yaptığıThe Bather” isimli resimden ilham alınarak tasarlanmıştır. Ünlü eserdeki kıvrımlı ve kavisli şekiller, rezidansın dış kabuk ve iç mimari tasarımınlarına şekil vermiştir.

Etrafına pozitif enerji saçan, çevre ile uyumlu ve bir o kadarda sıradışı mimarisi ile dikkat çeken Holman Rezidans, yerden tavana kadar yapılmış cam cepheleri sayesinde günün her saati gün ışığını almaktadır.

Holman Rezidans, yükseklik korkusu olanlara biraz ürkütücü gelebilecek ancak harika okyanus manzarası ile de insanı büyüleyebilecek bir yaşam alanına sahiptir. Yaşam alanı içerisinde bulunan ve yine manzarayı rahatlıkla gören açık mutfak, manzara eşliğinde harika yemekler yapmanın tadını sunmaktadır. Yatak odaları, çalışma alanı, seyir terası ve banyo tasarımı da binanın dış cephesi kadar şık ve zarif dizayn edilmiştir. Organik formda yüzme havuzu ise okyanus manzarasına göre konumlandırılmıştır.

Önceki yazımız Booleanos asimetrik çekmeceli dolap hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın