Juma Architects Villa DUPLI DOS

Bu modern ve muhteşem villanın tasarımı, Juma Architects tarafından İspanyaİbiza da yapılmıştır. Eski bir evin yeniden düzenlenmesi ile bu gün ki modern görünümüne kavuşan Dupli Dos isimli villanın tasarımını etkileyen en önemli kriter; villanın sadece kalabalık aileler için değil, iki kişinin de rahatça yaşayabileceği bir yaşam alanı yaratmak olmuştur. Birinci katta yatak odası bulunmasının nedeni de budur. Eğer villa sadece iki kişi tarafından kullanılacak ise villanın birinci katında bulunan büyük ebeveyn yatak odası, iki kişinin yaşaması için oldukça yeterlidir. Tasarlanan yatak odasında bir banyo ve bir de çalışma odası bulunmaktadır. Kullanılan oda sayısı fazla olduğundan yatak odasında bulunan bölümleri ayıran bir duvar yoktur. Birinci katta bulunan mutfak ve iki yatak odasının tasarımı çok fazla değiştirilmemiş sadece ufak dokunuşlarla daha modern bir hale getirilmiştir.

designcoholic-Dupli-Dos-01

Dupli Dos villasında toplam iki adet havuz bulunmaktadır. Merdivenler evin dışında kullanılmıştır. İçerde olan merdivenler kaldırılarak evin arkasına alınmıştır ve böylece evin önünde büyük bir boşluk yaratılmıştır.

designcoholic-Dupli-Dos-02

Villanın içerisinde ve terasta belirli bölgelerde farklı kot seviyeleri oluşturulmuştur. Bu da daha fazla görülebilir ve kullanılabilir alanlar yaratılmasına yardımcı olmuştur.

designcoholic-Dupli-Dos-03

designcoholic-Dupli-Dos-04

designcoholic-Dupli-Dos-05

designcoholic-Dupli-Dos-06

designcoholic-Dupli-Dos-07

designcoholic-Dupli-Dos-08

designcoholic-Dupli-Dos-09

designcoholic-Dupli-Dos-010

designcoholic-Dupli-Dos-011

designcoholic-Dupli-Dos-012

designcoholic-Dupli-Dos-013

designcoholic-Dupli-Dos-014

designcoholic-Dupli-Dos-015

designcoholic-Dupli-Dos-016

designcoholic-Dupli-Dos-017

designcoholic-Dupli-Dos-018

designcoholic-Dupli-Dos-019

designcoholic-Dupli-Dos-020

designcoholic-Dupli-Dos-021

Ayrıca modern mimari projeler için oldukça güzel bir örnek oluşturabilecek The Desert Villa başlıklı villa tasarımını da incelemenizi öneririz.

Bir önceki yazımız Middle Park House Projesi hakkında bilgiler vermektedir.

  

Juma Architects Villa DUPLI DOS” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın