Lüks ve değişik 10 otel tasarımı

Tasarımın günden güne daha da üst seviyelere çıktığı son yıllarda “farklı olmak” ön plana çıktı. Her alanda kendini gösteren tasarım, mimari alanda da farklılıklara imza atıyor. Özellikle lüks oteller günümüzde mimari anlamda farklılıklarını daha da çok ortaya koymaya başladı.

Dünya çapında değişik mimari tasarımları ile tanınmış oteller arasından seçtiğimiz en lüks ve en ilgi çekici 10 otel tasarımını sizler için hazırladık. Klasik bir otel odasından daha fazlasını arayanlara hitap eden bu lüks oteller, sizi kısa bir süreliğine de olsa “alışılmışın dışına çıkarmayı” vaadediyor.

Mimari tasarımlarının yanı sıra iç mimari tasarımlarıda oldukça dikkat çekici olan bu otellere gelin bir göz atalım.

1- Dubai’de bulunan Burj Al Arab Hotel

Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai merkezinde, yapay bir ada üzerine inşa edilen Burj Al Arab, yelken şeklindeki mimari tasarımı ve oldukça lüks dizayn edilmiş odaları ile tanınmaktadır. Denizin üzerinden geçen bir köprü ile anakaraya bağlanan otel ayrıca dünyanın en uzun ikinci otelidir.

designcoholic-burj-al-arab-hotel-1

designcoholic-burj-al-arab-hotel-2

designcoholic-burj-al-arab-hotel-3

2- Amerika’da bulunan Liberty Hotel

Amerika Birleşik Devletleri, Boston’da bulunan otel, eski bir hapisanenin bir otel olarak yeniden restore edilmesi ve kullanıma açılması ile tanınmaktadır. 150 sene boyunca Boston’daki suçlulara hizmet eden tarihi bina, günümüzün modern mimari tasarımları ile geçmişin tasarımlarını ortak bir noktada buluşturmuştur. Tarihi hapisanenin tuğla duvarları, demir parmaklıkları gibi binaya nitelik kazandıran pek çok yeri orjinal hali ile korunmuştur.

designcoholic-liberty-hotel-1

designcoholic-liberty-hotel-2

designcoholic-liberty-hotel-3

designcoholic-liberty-hotel-4

3- Finlandiya’da bulunan Igloo Village Hotel

Sadece kar ve buz kullanılarak inşa edilen bu muhteşem otel, aynı zamanda eskimo kulübesi şeklindeki oda pencereleri ile muhteşem bir mimari tasarıma imza atmıştır. Konukların soğuktan etkilenmeden, yattıkları yerden muhteşem kuzey ışıklarını ve kar manzaralarını seyretmelerine imkan sağlayan oda tasarımları yine kar ve buz kullanılarak dizayn edilmiştir.

designcoholic-igloo-village-hotel-1

designcoholic-igloo-village-hotel-2

designcoholic-igloo-village-hotel-3

designcoholic-igloo-village-hotel-4

4- Avusturya’da bulunan Das Park Hotel

Avusturya, Linz’de bulunan Das Park Hotel, kanalizasyon borularından yapılmış ilginç oda tasarımları ile tanınmaktadır. Betondan yapılmış odalarda standart olarak çift kişilik bir yatak, yatak yanında ahşap bir konsol ve bir gece lambası bulunmaktadır.

designcoholic-das-park-hotel-1

designcoholic-das-park-hotel-2

designcoholic-das-park-hotel-3

5- İspanya’da bulunan Hotel Marques de Riscal

Gümüş, altın ve pembe renkli şeritler halinde, titanyum levhalardan yapılan otel ilginç cephe tasarımı ile tanınmaktadır. 1858 yılında İspanyada inşa edilmiş eski bir şaraphanenin yeniden revize edilip, 5 yıldızlı bir otele dönüştürülen yapı aynı zamanda şarap mağazaları ve bağcılık müzesi ile de tanınmaktadır.

designcoholic-marquesderiscal-1

designcoholic-marquesderiscal-2

designcoholic-marquesderiscal-3

designcoholic-marquesderiscal-4

6- İngiltere’de bulunan Martello Tower

Günümüzde otel olarak hizmet veren Martello Kulesi, Napolyon savaşları sırasında, olası saldırılardan korunmak amacı ile 19.yüzyılda inşa edilmiştir. Tarih severlerin sıklıkla ziyaret ettiği ilgi çekici otel, bu tarihi yapısı ile tanınmaktadır.

designcoholic-martello-tower-england-1

designcoholic-martello-tower-england-2

designcoholic-martello-tower-england-3

designcoholic-martello-tower-england-4

7- Türkiye’de bulunan Gamirasu Cave Hotel

Kapadokya, Türkiye’de bulunan Cave Hotel, özenle tasarlanmış 18 adet mağara odasından oluşan ilginç mimarisi ile tanınmaktadır. 1999 yılında faaliyete geçen otel, konuklarına muhteşem güzellikte bir doğa, huzur ve oldukça konforlu bir konaklama imkanı sunmaktadır.

designcoholic-gamirasu-cave-hotel-1

designcoholic-gamirasu-cave-hotel-2

designcoholic-gamirasu-cave-hotel-3

8- Meksika’da bulunan Quinta Real Zacatecas

Dünyanın en sıradışı otellerinden biri olan Quinta Real Zacatecas, 19. yüzyılda bir boğa güresi arenası olarak inşa edilmiş ve 1989 yılında yapılan restorasyon çalışmaları ile faaliyete geçirilmiştir. Boğa güreşi tribünleri içine inşa edilmiş otel bu ilginç mimarisi ve tasarımı ile tanınmaktadır. Orijinal yapının karakterini ve güzelliğini koruyarak tasarlanan otel, tamamlanmasından kısa bir süre sonra Uluslararası Mimarlık Ödülü kazanmıştır.

designcoholic-quinta-real-hotel-1

designcoholic-quinta-real-hotel-2

designcoholic-quinta-real-hotel-3

designcoholic-quinta-real-hotel-4

9- Kanada’da bulunan Hotel de Glace, Quebec

Tamamen buzdan yapılan otel, dünyanın en sıradışı ve eşsiz otellerinden biridir. Otel odaları, lobisi, restaurantı, cafe&barı sadece buz kullanılarak inşa edilen otel muhteşem aydınlatmaları ile de ziyaretçilerine harika bir görsel şölen sunmaktadır.

designcoholic-hotel-de-glace-quebec-1

designcoholic-hotel-de-glace-quebec-2

designcoholic-hotel-de-glace-quebec-3

designcoholic-hotel-de-glace-quebec-4

10- Şili’de bulunan Magic Mountain Hotel (Huilo Huilo )

Doğa ile iç içe olmayı sevenlerin tercih ettiği doğa harikası Huilo Huilo Otel, bir volkan patlaması sonucunda oluşal doğal bir kalıntı içerisine inşa edilmesi ile tanınmaktadır. İnsan ve doğa yapımı değişik bir mimariye sahip tesis, ziyaretçilerine çeşitli doğa deneyimleri sunmaktadır.

designcoholic-Huilo-Huilo-Magic-Mountain-Hotel-1

designcoholic-Huilo-Huilo-Magic-Mountain-Hotel-2

designcoholic-Huilo-Huilo-Magic-Mountain-Hotel-3

designcoholic-Huilo-Huilo-Magic-Mountain-Hotel-4

designcoholic-Huilo-Huilo-Magic-Mountain-Hotel-5

designcoholic-Huilo-Huilo-Magic-Mountain-Hotel-6

Kaynak : www.projeyardim.com

Önceki yazımız Pratik ve yer kazandıran gizli yatak modelleri hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın