Map Mimarlık Redcliffs Residence

Map Mimarlık tarafından tasarlanmış Redcliffs Residence, Christchurch Yeni Zellanda da bulunmaktadır. Residence dik bir yamaç üzerinde süzülürken, evde yaşayanlara büyüleyici manzaralar sunmaktadır. Residence planı tasarlanırken yerel iklim şartları ve doğal topoğrafya Residence’ın tasarımını şekillendiren en önemli unsurlar olmuştur.

Şehrin en yüksek noktasında bulunan Redcliffs Residence’ın en muhteşem özelliği ise havuzun tasarımı ve konumudur. Manzarayı kucaklayacak şekilde tasarlanmış sonsuz görünümlü yüzme havuzu ve çevresi, modern tarzda döşenmiş bahçe mobilyaları ile çok daha kullanışlı ve keyifli bir alan haline getirilmiştir.

Yaz sıcaklarını en iyi şekilde değerlendirmek amacı ile geniş ve ferah bir şekilde dizayn edilmiş üst teras, açık havada kaliteli vakit geçirebilmek veya ufak partiler verebilmek içinde oldukça ideal.

Residence’ın insana adeta huzur veren yumuşak renkler kullanılarak tasarlanmış modern tarzdaki iç mimariside oldukça dikkat çekmektedir. Manzara odaklı yaşam alanı ve açık mutfakta beyaz renkler tercih edilmiş, modern tarzda krom şömine ile atmosferin bütünlüğü tamamlanmıştır.

Önceki yazımız La Lucia Villası hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın