Mobius Design Group tarafından tasarlanan Villa Aura

Kıbrıs Larnaca’da bulunan bu futuristik lüks villanın adı AuraMobius Design Group tarafından tasarlanan Villa Aura Kıbrıs Havaalanı’na yakın, denize neredeyse sıfır, lüks yaşam tarzını sevenler için tasarlanmış oldukça pahalı bir villa ve Kıbrıs’ta bugüne kadar tasarlanan en seçkin ve en lüks kalkınma projesidir.

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-1

Bu muhteşem villa toplamda 912 metrekare6 yatak odası, bir spor salonu, yoga platformu, hamam, iki jakuzi, büyük bir yüzme havuzu, medya odası ve şarap mahzeni gibi mekanlardan oluşmaktadır.

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-2

Çarpıcı bir plaj üzerinde konumlandırılan Villa Aura’nın dış kabuğu ise Japon sanatçı Hokusai’nin büyük dalga isimli eserinden ilham alınarak tasarlanmıştır.

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-3

Harika villa’nın giriş cephesi de mimariye uygun olarak, organik formlardaki cam cepheler ile süslenmiştir.

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-4

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-5

Villa Aura’nın iç tasarımında, en çok tanınan dünyaca ünlü sanatçıların mobilyaları, heykelleri, ve dekoratif ürünleri kullanılmıştır. Kumaş döşemelerinden, kaplamalara, zemin malzemelerinden aydınlatma armatürlerine kadar her şey profesyonel bir titizlik ve en kaliteli malzemelerden seçilmiştir.

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-6

Muhteşem deniz manzarasına bakan yaşam alanları ve manzarayı kesintisiz seyredebilmek için özenle tasarlanmış cam cepheler sayesinde gün ışığından da maksimum derecede fayda sağlanmıştır. Canlı ve sıcacık renkleri ile insana pozitif enerji veren muazzam salonu ise villanın her yerine hakim bir çekirdek yapıya sahip.

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-7

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-8

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-9

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-10

Villa Aura’nın cephesi boyunca uzanan yüzme havuzu, sıcacık yaz günlerinde parıldıyan güneşin tadını deniz kokusu eşliğinde çıkartmanızı sağlıyor. İsterseniz büyük verandasında, isterseniz hemen önündeki kumsalında güneşlenebilir, havuz ve denizin tadını aynı anda gönlünüzce çıkartabilirsiniz.

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-11

Dış kabuk tasarımında Japon sanatçı Hokusai’nin büyük dalga isimli eserinden esinlenilmiştir.

designcoholic-mobius-design-group-villa-aura-12a

Villa Aura 12.500.000 € ( Euro ) gibi oldukça yüksek bir fiyata sahip ancak lüks bir yaşam tarzının da her zaman pahalı bir yaşam biçimi olduğunu unutmamak gerekir.

Böylesine lüks ve pahalı villalar ilginizi çekiyorsa, hemen her yeri 24 ayar altından yapılmış Majorca Residence tasırımını da mutlaka incelemenizi öneririz.

Bir önceki makalemiz, bitki sanatçısı Makoto Azuma tarafından tasarlanmış Organik Halı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın