SAOTA Mimarlık tasarımı Voelklip Villası

SAOTA ( Stefan Antoni Olmesdahl Truen Architects ) ve ANTONI ASSOCIATES tarafından Hermanus, Güney Afrika’da ( South Africa ) tasarlanan Voelklip Villası dört kişilik bir yazlık villa olarak tasarlanmış.

designcoholic-voelklip-saota-1

Hafif eğimli bir arazi üzerine yapılmış Voelklip Villası’nın yatak odası asma kat olarak tasarlanmış ve bu sayede alandan tasarruf edilerek daha kullanışlı bir yaşam alanı elde edilmiş.

designcoholic-voelklip-saota-2

Ana bahçe avlusu ve havuz kenarı gerektiği zaman bir sosyal aktivite alanı olarak kullanılabilecek şekilde düşünülmüştür. Bu güzel açık alanda ufak davetler, barbekü partileri gibi pek çok sosyal aktiviteyi gece gündüz gerçekleştirebilmek mümkündür.

designcoholic-voelklip-saota-3

Yaşam alanı ve mutfak Voelklip Villasının kalbini oluşturmaktadır. Deniz manzaralı ve havuzun hemen kenarındaki mekanlar gün ışığından maksimum seviyede faydalanabilmektedir.

designcoholic-voelklip-saota-4

12 kişilik büyük yemek masası mermer malzemeden yapılmış, masa aydınlatması ve çevre dekorasyonu ile yemek alanı diğer alanlardan ayrılmıştır.

designcoholic-voelklip-saota-5

Modern tarzda dekore edilmiş mutfak, geniş ve kullanışlı bir yemek bankosuna sahiptir. 

designcoholic-voelklip-saota-6

Ortak dolaşım alanlarında zemin beyaz çimento, yaşam, yemek alanı ve asma kat yatak odası zemini ise ahşap meşe kaplama olarak kullanılmıştır. Kullanılan malzemeler Voelklip villasının sofistike detay rötuşlarını ön plana çıkartmanın yanı sıra tasarımada bir sahil villası karakterini kazandırmak için özenle seçilmiştir.

designcoholic-voelklip-saota-7

SAOTA Mimarlık tasarımı Voelklip Villası’nın plan ve projelerini alttaki resimlerde bulabilirsiniz.

designcoholic-voelklip-saota-8

designcoholic-voelklip-saota-9

designcoholic-voelklip-saota-10

designcoholic-voelklip-saota-11

Bir önceki makalemiz Döner Bacaklı Masa tasarımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın