Bavullardan şifonyer tasarımları

Eski eşyaları ve eski eşyaların restore edilip yeniden kullanılmasını seviyorsanız, bu şifonyer tasarımları kesinlikle nefesinizi kesecek. İngiliz tasarımcı James Plumb eski bavullara yeni bir cazibe katarak bu muhteşem şifonyer tasarımlarını yarattı. Orjinal eski bavulları restore ederek bavulları yeniden hayata kazandıran ve bunları eşsiz bir tasarıma dönüştüren James, keyifli bir şekilde sanat ile işlevselliği harmanlamayı başarmış. Tamamen el yapımı olan şifonyerlerin bir benzeri daha olmamakla beraber, müşteri isteklerine göre de tasarım yapan James Plumb’ın tasarımları iç mekanlarda nostaljik bir yaklaşım arayanlar için oldukça yaratıcı tasarımlar sunmaktadır.

bavullardan-sifonyer-tasarimlari-1

Farklı boyutlardaki bavullar, tasarımların ebatlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Bavul ebatlarına göre, dikkatli bir şekilde hazırlanan şık, ahşap kabinler içerisine yerleşen bavulların çekme mekanizmaları için metal sürgülü raylar kullanılmıştır. Şifonyerler geniş ve derin bir depolama alanı oluştururken, nostaljik görünümleriyle de geçmiş tarih hakkında bir çok hikayeyi anlatırlar.

bavullardan-sifonyer-tasarimlari-2

bavullardan-sifonyer-tasarimlari-3

bavullardan-sifonyer-tasarimlari-4

bavullardan-sifonyer-tasarimlari-5

bavullardan-sifonyer-tasarimlari-6

bavullardan-sifonyer-tasarimlari-7

bavullardan-sifonyer-tasarimlari-8

Özel dekorlarınız için kullanmak isteyebileceğiniz bu gibi nostaljik tasarımları, eskicilerden toplayacağınız bavullar veya valizlerle evde kendi kendinize kolaylıkla yapabilirsiniz. Topladığınız eski bavul veya valizlerin genellikle kapak kısımları menteşeler ile gövdeye bağlanmaktadırlar. Menteşelerin vidalarını söktükten sonra elinizdeki bavul veya valizlerin içerisinde en büyük en ve boy ölçülerine sahip valizin ölçüsüne göre mobilyacınıza bir dış kabin hazırlatarak kendi dolabınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız, enteresan bir görünüme sahip Damlayan Masa Tasarımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın