Danielle Sobik tasarımı duygusal kanepe

Romantik çiftler için oldukça ilgi çekici olabilecek Danielle Sobik tasarımı duygusal kanepenin çok ilginç bir özelliği var.

İlk bakışta sıradan bir kanepe gibi gözüken ancak oturduğunuzda duygularını renkleri ile ifade eden bu kanepe electroluminescent teknolojisi kullanılarak tasarlanmıştır.

Oldukça ince bir aydınlatma türü olan electroluminescent kısaca EL olarak yazılır ve Türkçe’deki manası elektro ışıma – elektriksel ışıma manasına gelmektedir. Bu teknolojiyle üretilen ürünlere ise electroluminescent denmektedir. Sadece 0,2 mm (200 miqron) kalınlığındadır ve yüzeyin heryeri eş zamanlı ve homojen olarak yanabilmektedir.

designcoholic-danielle-sobik-tasarimi-duygusal-kanepe-1

Duygusal kanepeye iki kişi oturduğu zaman kanepe hemen harekete geçer ve oturan kişiler birbirlerinden uzak oturuyorsa kanepede soğuk bir duyguyu ifade eden mavi renkli çiçek desenleri oluşmaya başlar. Şayet oturan kişiler birbirlerine yaklaşmaya başlarsa sevgiyi, aşkı veya güzel duyguları ifade eden pembe renkli çiçekler ortaya çıkmaya başlar.

designcoholic-danielle-sobik-tasarimi-duygusal-kanepe-2

designcoholic-danielle-sobik-tasarimi-duygusal-kanepe-3

designcoholic-danielle-sobik-tasarimi-duygusal-kanepe-4

designcoholic-danielle-sobik-tasarimi-duygusal-kanepe-5

designcoholic-danielle-sobik-tasarimi-duygusal-kanepe-6

designcoholic-danielle-sobik-tasarimi-duygusal-kanepe-7

designcoholic-danielle-sobik-tasarimi-duygusal-kanepe-8

Etrafınızı saran rengarenk çiçek ve yaprak desenleri ortamı bir anda romantikleştirebilir. Güzel bir fikir ile tasarlanan duygusal kanepe, evinize eğlenceli bir yaklaşım ve romantik bir hava katacaktır.

Bir önceki yazımız Strappo Lavabo hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın