İtalyan mobilya firması Moroso oturma grupları

Moroso 1952’den bu yana dünyanın en yetenekli tasarımcılarıyla birlikte lüks ve kullanışlı oturma grupları tasarlamak üzere uzmanlaşmış dev bir dünya markası.

Bugün şirket, Moroso ailesinin ikinci kuşağı tarafından yönetiliyor. Uluslarası dev şirkette Roberto CEO, Patrizia Art Direktör olarak görev yapıyor. Şu anki yapıları Agostino Moroso tarafından kurulan küçük tasarım şiketinin olağanüstü gelişiminin en güzel kanıtı. O ilk günlerden bu yana şirkette değişmeyen tek bir özellik var; o da her zaman yeni fikirlere açık olma özellikleri.

“Yeni bir şeyler denemek ve ellerinden gelenin en iyisini yapmak” ilk günden beri değişmeyen felsefelerinin özünü oluşturuyor. Özel üretimle, fabrikasyonu doğru oranlarla harmanlayan bakış açısıyla, endüstriyel süreçten geçmiş, teknik anlamda rüştünü ispat etmiş, kişiye özel lüks ürünler tasarlamayı hedefliyorlar. Bunun da hakkını vermişler ki, endüstriyel tasarım, güncel sanat ve moda dünyasında bugün hatırı sayılır bir yere sahipler. Moroso’nun amacı, pazara sürekli yenilenen, güncel ve estetik bir bakış açısı kazandırmak. Bunu da dünya geneline yayılmış birbirinden yetenekli yaklaşık 70 tasarımcının günlük yaşamımıza renk ve anlam katacak ve hiçbir şekilde önceden var olan kalıplarla sınırlandırılamayacak bakış açıları sayesinde başarıyorlar. Moroso’nun renkli dünyasını, bireysel farklılıklarımızın ve geleceğin yaşam stillerinin, günlük hayatımıza bir kutlama havasında sokulması olarak tanımlamak mümkün.

Lüks italyan mobilya firması Moroso, 60. yıldönümü için bu cıvıl cıvıl oturma gruplarını üretmiş. İtalyan tasarımcı Martino Gamper tarafından tasarlanan koltukların hayata geçirilmesi ise yaklaşık bir yıl sürmüş. Yenilikçi ve pozitif enerji saçan koltukların tasarımları, farklı desenlerdeki çeşitli kumaş parçaları ile kombine edilerek yapılmış.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip İtalyan Moroso firmasının internet sitesine moroso.it adresinden ulaşabilirsiniz.

Önceki yazımız Rock ve gitar tutkunları için tasarlanmış Değişik motosiklet tasarımları hakkında bilgiler vermektedir.