Kalem bank

İkiz kardeşler Sam ve Will Boex tarafından İngiltere’de kurulan Boex 3D Yaratıcı Çözümler Firması son yıllarda yaptıkları yenilikçi tasarım çalışmaları ile hem İngilter’de hem de uluslar arası düzeyde adından sıkça söz ettiren bir firma haline geldi. Bir çok yenilikçi projeye imza atan Boex, son derece orijinal ve ödüllü projeler tasarlayarak özellikle sağlık sektörü gibi zorlu bir alana girmeyi başardı. Mükemmel tasarım projeleri ile karmaşık sorunlara yenilikçi ve şık çözümler bulmaya özen gösteren Sam ve Bill Boex kardeşler, son derece samimi ve profesyonel bir hizmet kalitesi ile müşterilerinin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Sam ve Will Boex kardeşler, bir mobilya parçası içerisine bir ofis nesnesi ekleyerek oluşturdukları kalem bank fikrini birbirleri ile ofislerinde konuşurken bir anda bulmuşlar. Silgili kurşun kalemlerden oluşturdukları bank projesi aslında 2007 yılında tamamlanmış bir proje ve bu proje ile yine 2007 yılında İngiltere’nin her yıl düzenlenen Cornwall Tasarım Haftası’nda Show Award 2007 at Best ödülünü almışlar. Kalem bank projesi ile aldıkları ödülden sonra adeta yoğun bir ilgi görmüşler. Büyük tasarım firmalarının web sitelerinde ve ünlü dekorasyon dergilerinde haberleri çıkmaya başlamış ve iki hafta içerisinde hem İngiltere’de hem de dünya çapında tanınan bir şirket haline gelmişler.

Kalem bank, 1600 adet parlak pembe silgili kalemin ayaklı ahşap bir tezgaha tek tek takılması ile oluşturulmuş bir oturma bankı. Silgili kalemlerin her birinin ucu sivri bir biçimde açılmış ve gerektiği zaman kullanılabiliyor.

Bankı oluşturan silgili kalemler tek tek ahşap tezgaha takılmış çünkü oturan kişi gerektiğinde vücudunun kıvrımlarına göre kalemleri yerlerinden çıkararak kendine uygun bir bank hazırlayabiliyor yada yaratıcı fikirlerini kullanarak kendine eğlenceli bir ortam yaratabiliyor. Kalemlerin uçları ise gerektiğinde yerinden çıkartılıp kullanılabilmesi için sivri bir şekilde açılarak ve aşağıya bakacak şekilde kalem banka konulmuş.

Sam ve Will Boex kardeşlerin tasarladığı kalem bank hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyenler boex.co.uk web adresini ziyaret edebilirler.

Önceki makalemiz Çiçekli şezlong Antibodi hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın