Müzikal masa tasarımı

Müzikal mobilya tasarımcısı Tor Clausen ilginç bir masa dizayn ederek müzikal bir masa tasarlamış. Aslında bu masaya bir enstrüman bile denebilir. Tor Clausen, Portland Oregon’da Willamette Nehri kıyı şeridinde büyük bir depo olan ağaç dükkanında çalışmalarını hayata geçiriyor. 1990′ların başından beri müzikal mobilya üzerine çalışmalar yapan Tor Clausen’ın tasarımları bilim müzelerinde, özel otistik hastenelerde, çocuk müzelerinde, tiyatrolar ve kent parklarında bulunuyor.

Tor Clausen’in o kadar çok el yapımı ve kendine özgü tasarımları mevcut ki, ağaç dükkanındaki her şey kendisinin yaptığı el yapımı enstrümanlardan oluşuyor. Müzikal masa ise, kendine özgü tasarımı ile dayanıklı, değiştirilebilir ve yeniden düzenlenebilir bir özelliğe sahip. Örneğin yemek yediğiniz masanıza ziller, davullar, tefler ve çeşitli müzik enstrümanları koyarak ortamı bir anda eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Müzikal masa 12 parçadan oluşan bir setten oluşuyor. 4 farklı çeşidi bulunan masalardan en küçüğü 4 tane çalgı aleti alırken, en büyüğü 16 tane alabiliyor. Ayrıca masa üzerinde bulunan modüller yerinden çıkabiliyor ve modüllerin içlerinde bulunan enstrümanlar istenilen yerlere yerleştirilebiliyor.

Tor Clausen imzalı müzikal masa tasarımı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler musicalfurnishings.com web sitesini ziyaret edebilirler.

Önceki makalemiz Değişik örgü bere modelleri hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın