Pet şişelerden yapılmış sallanan sandalye KusKus

Fransız dekorasyon ofisi PlastiKetic geri dönüştürülmüş malzemelerle yaptığı çevreci tasarımlar sayesinde haklı bir üne sahip. Bugün sizlerle paylaşmak istediğimiz ürünü ise aynı mantaliteyle üretilmiş olan KusKus adlı pet şişelerden yapılmış sallanan sandalye tasarımı.

Gregory Hoogstoel tarafından tasarlanan plastik şişeli sallanan sandalye KusKus ahşap bir iskelet üzerine monte edilen pet şişelerden oluşuyor. Şişelerin içi hava ile doldurulduğu için şişeler üzerine oturduğunuzda hiç ses çıkarmıyor ve firma tarafından sallanan sandalyenin oldukça konforlu olduğu vurgulanıyor. Üstelik petlerden birine bişey olduğunda o parçayı değiştirebiliyorsunuz. Ekolojik mobilya tasarımları sevenler için ilgi çekici bir ürün.

Plastik şişelerden neler yapılabilir ? sorusuna çok güzel bir örnek teşkil eden pet şişelerden yapılmış sallanan sandalye Kuskus’un yapımında ise toplam 36 adet geri dönüştürülmüş pet şişe kullanılıyor. İç veya dış her mekanda kullanılmaya uygun olan sallanan sandalye aynı zamanda oldukça ergonomik bir dizayna sahip.

15 kilogram ağırlığında, 125x60x90 santimetre ebatlarında olan sallanan sandalye KusKus’u pet şişeleri ile beraber, kurulmaya hazır bir şekilde satın almak isteyenler için satış fiyatı 479 Euro. “Pet şişeleri ben kendim ayarlarım” diyenler için pet şişesiz satış fiyatı ise 249 Euro.

Önceki yazımız Evdeki bozuk paraları değerlendirmenin ilginç yolları hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın