Sevgi sandalyesi

Litvanyalı tasarımcı Rasa Baradinskien’in tasarımı bu ilginç sandalye, kolları sayesinde oturan kişiyi kucaklayarak sevgi ortamı yaratıyor. Alışılmışın dışında tasarlanmış sandalye, üzerine oturan herkesi kucaklıyor.

1967 Litvanya doğumlu Rasa Baradinskien, Vilnius Sanat Akademisi Tasarım Bölümü mezunu. Mobilya ve aksesuar tasarımı alanında çalışıyor. Özel ve kamusal alanlar için projeler oluşturuyor ve aktif olarakta dünya çapında tasarım sergileri bulunuyor. Tasarımcı, geleneksel ama aynı zamanda da dekoratif bir izlenim nedeniyle işlevini yitirmeyen ürünler tasarlamayı ön planda tutuyor. Ayrıca tasarladığı ürünlere yaratıcı ifadeler ve iyi duygular eklemekte tasarımcı için çok önemli.

Hem üretimde hem de tüketimde bir duygu eksikliğinin var olduğunu düşünen tasarımcı, tasarlanan ve satın alınan ürünler ile herkesin mutlu, güvenli ve pozitif duygular hissetmelerini istediği için tasarımlarında, yeni çağdaş ikonlar ile zihinleri pozitif olarak etkileyecek sembol ve nesneleri kullanmayı amaçlıyor. Bu amaçla oluşturduğu tasarım projeleri ile insanlara bu duyguları yaşatmayı istiyor. Tasarımcı, aslında basit gibi görünen sevgi sandalyesi projesinde, yuvarlak hatlı bir sandalyeye iki kol ekleyerek, insanlarda sevgi, özlem ve mutluluk duygularını ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Rasa Baradinskien, sevgi sandalyesi (Hug Chair) tasarımıyla oldukça başarılı bir çalışma ortaya çıkarmış. Sevgi sandalyesine oturduğunuzda sizi sarıp sarmalayan iki kol, özellikle kendisini yanlız hisseden kişilere pozitif duygular yaşatacağı kesin.

Rasa Baradinskien tasarımı bu değişik sevgi sandalyesini yakından görmek ve incelemek isteyenler rasadesign.lt web adresini ziyaret edebilirler.

Önceki makalemiz Çin porseleni zürafa takımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın