Doğadan ilham alan çanta tasarımları

Polimer kil sanatının önde gelen isimlerinden Kathleen Dustin , doğadan ilham alarak tasarladığı en yeni koleksiyonu çanta ve takılar ile herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Polimer kil ve el işçiliği ile yapılmış doğadan ilham alan çanta tasarımları hem görüntüleri hem de canlı renk derinlikleri ile dikkat çekiyor. Polimer kil, dokusu ve çalışma özellikleri ile mineral kile çok benzer ama mineral kile göre hem daha dayanıklı hem de şekillendirilmesi daha kolay bir malzemedir. İçerisinde bulunan PVC de dayanıklılığını arttırır. Yaratıcı hobiler oluşturmak için herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir malzemedir.

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-1

Kathleen Dustin ise polimer kili, gerçek, kullanılabilir ve sanatsal değeri yüksek çanta ve cüzdanlar yapmak için kullanmış. Sanat ile birleştirilmiş bu eşsiz moda aksesuarları, Kathleen Dustin’in de görüşünü paylaştığı Oscar Wilde’e ait olan ‘’Bir kişi ya bir sanat eseri ya da bir sanat eseri giymelidir’’ sözünü destekler nitelikte.

Kathleen Dustin polimer kil ile yaptığı bu eşsiz çantaları üç seride oluşturmuş. Pod serisi, Fırça cüzdan serisi ve Stone (Taş) serisi.

POD SERİSİ ÇANTALAR

         Pod serisi çantalar genellikle, çiçek, dal, yaprak, bakla, kaktüs, meyve-sebze v.b. formunda yapılmış çantalardır. Sanatsal yönden eksiksiz ve hatları ile gayet şık görünen Pod serisi çantalar, kendi moda aksesuarları ile kadınsı bir izlenim yaratmak isteyenler için en zarif seridir. 

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-2

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-3

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-4

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-5

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-6

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-7

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-8

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-9

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-10

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-11

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-12

 FIRÇA CÜZDAN SERİSİ

        Fırça cüzdan serisi, Pod serisi çantalara göre daha kapsamlı ve üzerlerinde mutlaka fırça kılı bulunuyor. Çoğunluk olarakta bu çantalarda domuz kılı kullanılmış.

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-brush-1

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-brush-2

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-brush-3

STONE ( TAŞ ) SERİSİ

          Taş serisi çantalar ise sanki doğal taş görünümünde oluşturulmuş çantalardır. Çantaların üzerlerindeki küçük detaylar en az çantanın kendisi kadar dikkat çekici. Bu çantalar sanki Taş devrinin modasını anımsatıyor. Wilma ve Betty’nin kolunda görebileceğimiz tam bir taş devri çanta modası gibiler.

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-stone-1

dogadan-ilham-alan-canta-tasarimlari-stone-2

Kathleen Dustin’e ait doğadan ilham alan çanta tasarımları, polimer kil uygulaması ile yapılmış, kullanılabilir ve buram buram sanat kokan çantaların fiyatları ise 250 USD ile 800 USD arasında değişiyor. Eğer kendi zevkinize ve isteğinize göre bir çanta isterseniz o zaman sanatçının kendisi ile iletişime geçmeniz ve özel sipariş vermeniz gerekiyor.

Sanatçının web sitesine ise bu adresten ulaşabilirsiniz : www.kathleendustin.com

Bir önceki yazımız Taş Heykel Sanatı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın