El yapımı topuklu ayakkabılar

Denise Nielsen ve George Worthington tasarımı, el işçiliği ve sanatın mükemmel birlikteliği ve uyumu ile ortaya çıkarılmış şaheser niteliğinde el yapımı topuklu ahşap ayakkabılar görenlerde bir bahar etkisi rahatlığı yaratıyor.

Denise Nielsen ve George Worthington 25 yıldır hem hayatlarını hem de işlerini paylaşan iki tasarımcı. Yaşam ve iş ortaklıkları yaratıcı fikirleri ile bütünleşen çift, tasarladıkları benzersiz el yapımı ürünler ile oldukça dikkat çekiyorlar. Tasarımlarında genel olarak doğa ve çiçeklerden ilham alan çift, Denise Nielsen’ın yağlı boya çalışmaları ile tamamlanarak yeni bir yüze kavuşuyor. Ahşap ürünlerinde yumuşak ahşap ile çalışan ve estetik görünüme özen gösteren çift, ormanlarda bulunan çiçekler, yapraklar ve mantarlardan ilham alarak, doğa dokunuşu temalarında çalışmalar yapıyorlar. El yapımı topuklu ayakkabıların tasarımlarında, ilham aldıkları doğa temalarını sürekli değiştiren çift böylece çalışmalarını hem yenilemiş hem de taze tutmuş oluyor.

Denise Nielsen ve George Worthington’un çalışmalarının sergilendiği bir çok sergi, koleksiyon ve ödülleri bulunuyor. Ahşap çalışmalarının en dikkat çekici serisi olan el yapımı topuklu ayakkabı tasarımlarından bir taneside Holly Rose ayakkabı. Ayakkabının her bir parçası tek tek elde yapılmış ve yine elde monte edilerek birleştirilmiş. Her bir bükümü, ahşabı elde oyarak verilen heykelsi ayakkabının renkleri kullanılan ahşabın orjinal kendi rengi. Sadece tasarımda kullanılan ve adı geçen Holly (çobanpüskülü) çiçeğinin rengini vermek için yağlı boya kullanılmış. En son aşama ise, ahşap ayakkabının ömrünün uzun olması için yapılan cilalama işlemi. El yapımı ahşap ayakkabının platform tabanında ceviz, iç tabanında ise kiraz ağacı kullanılmış. Topuk ise kavak ağacından yapılmış. Yüksekliği  22 cm, uzunluğu ise 24 cm.

Verilen siparişe göre özel olarak tasarlanan ve fiyatı belirlenen el yapımı topuklu ayakkabıları daha yakından incelemek, Denise Nielsen ve George Worthington’un diğer el yapımı ahşap ürünlerini görmek için oilswoodstone.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Böylesine göz alıcı ve şık topuklu ayakkabı modelleri ilginizi çekiyorsa Avalon topuklu ayakkabı – Christian Louboutin topuklu ayakkabı ve sonbahar kış mevsimleri için tasarlanmış Rodarte ışıklı topuklar isimli ayakkabı modellerini mutlaka incelemenizi öneririz.

Önceki yazımız enteresan bir fikir ile tasarlanmış Yap boz ayakkabı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın