Kel ve seyrek saçlı erkekler için 2016’nın sakal modelleri

Erkek bakımı denildiğinde akla ilk olarak sakal ve bıyıklar gelir. Kadınlar nasıl saçlarına özen gösteriyorlarsa, erkeklerde sakal ve bıyıklarına o şekilde özen gösterirler. Günümüzde artık çok farklı stillerde hemen her yüze ve saç modeline uygun sakal modeli var.

Sakal bir erkeği baştan aşağı değiştirebilmektedir. Belirli vücut tiplerine en iyi şekilde oturan kot pantolonlar gibi, belirli yüz ve kafa şekillerine de yakışan çeşitli sakal stilleri vardır. Özellikle şaç dökülmesi yaşayan kel erkekler için sakal ve sakal kesimi oldukça önemlidir. Kel erkekler için sakal modelleri seçiminde kafa yapısı ve yüz tipi kel erkeklerin sakal modeli seçimini etkileyecek en önemli parametredir.

Son dönemlerde moda olankel, ama uzun sakallıerkek modelleri, saçlarımız giderek daha erken mi dökülüyor sorusunu getiriyor akıllara. Bilim insanları bunu onaylıyor, ama artık yaşam tarzının değişmesiyle kellikten kurtulmak da mümkün.

Saç yerine sakalın uzatılacağı 2016 sakal modelleri modasının aslında son zamanlarda artan kelleşme oranı ile bağlantılı olduğunu söylemek yanlış olmaz. “Keller karizmatiktir” söylemi yerine göre doğru olmakla birlikte, hem gür saçlara sahip olup hem karizmatik olmak da elbette mümkün. Ancak yine de 2016 yılında saçlı erkekler de bu sakal modasına uyarak saçlarını kazıtabilir, kazıtılmış saçlar için sakal modelleri arasından kendilerine en uygun sakal stilini kullanabilirler.

Kazıtılmış saç modellerini genellikle saç dökülmesi problemi olan, kafalarının tepe kısımlarında açıklık olan erkekler tercih etmektedir. Tepe kısmı açık olan kişiler genellikle saçlarıyla uğraşması zor olcağından saçlarını kazıtma yoluna başvurmaktadırlar veya bütünüyle güzel gözükmesi için dazlak saç kesimi yapmaktadırlar. Ama bu saç modelide her kişiye yapılmamalıdır. Bu tip saç kesimi yapılacak kişilerde kafa yapısı çok önemlidir.

İster saç dökülmesi gibi problemler nedeni ile ister aileden gelen ırsi nedenler ile kel olun sakalınızı ve sakal kesiminizi değiştirerek, en sevdiğiniz yönlerinizi ortaya çıkarabilir, en beğenmediğiniz yönlerinizi de daha az vurgulayabilirsiniz.

Sizler için aşağıda derlediğimiz 2016 yılının keller için sakal modelleri sizlere sakal stilinizin seçimi konusunda fikir verecektir. Ve işte her tipte kafa yapısına uygun olarak farklı stillerde seçtiğimiz, kel ve seyrek saçlı erkekler için 2016’nın sakal modelleri sizlerle.

kel-ve-seyrek-sacli-erkekler-icin-2016-sakal-modelleri-designcoholic-2

kel-ve-seyrek-sacli-erkekler-icin-2016-sakal-modelleri-designcoholic-3

kel-ve-seyrek-sacli-erkekler-icin-2016-sakal-modelleri-designcoholic-4

kel-ve-seyrek-sacli-erkekler-icin-2016-sakal-modelleri-designcoholic-5

kel-ve-seyrek-sacli-erkekler-icin-2016-sakal-modelleri-designcoholic-6

kel-ve-seyrek-sacli-erkekler-icin-2016-sakal-modelleri-designcoholic-7

kel-ve-seyrek-sacli-erkekler-icin-2016-sakal-modelleri-designcoholic-8

kel-ve-seyrek-sacli-erkekler-icin-2016-sakal-modelleri-designcoholic-9

kel-ve-seyrek-sacli-erkekler-icin-2016-sakal-modelleri-designcoholic-10

Önceki yazımız Taşınabilir kasa The Guardian hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın