2018’in mutfak tasarım trendleri

Bildiğiniz gibi son yıllarda mutfaklar, evin ve ev dekorasyonunun oldukça önemli bir parçası haline gelmeye başladı. Mutfaklar artık sadece yeme-içme alanı değil, aynı zamanda evin tarzını yansıtan bir merkeze dönüşüyor.

2018, mutfak modası için hareketli ve güzel bir yıl olacak. Tasarımcılar, kendi aralarında en iyi tasarımları ortaya koyabilmek için sürekli yarışıyorlar ve bu sene mutfak tasarımları konusunda oldukça hoş trendler ve yeni eğilimler ortaya çıkıyor.

2018’in mutfak tasarım trendleri, estetik anlamda şık, hoş ve oldukça modern çizgilere sahip, içinde bulunduğumuz 21. yüzyıla yakışır yaşam alanları oluşturmayı hedefliyor. Farklı renklerin uyum içinde buluştuğu, ahşap, cam ve metal malzemelerin modern tarzlar ile uygulandığı zarif mutfaklar 2018 yılının ruhunu yansıtacak. Aklınızın bir köşesinde bu sene mutfağınızı yenilemek varsa ve henüz mutfağınızı nasıl dekore edeceğinize karar vermediyseniz 2018’in mutfak tasarım trendlerini göz ardı etmeyin.

İster mutfağınızın sadece dolaplarını değiştirmeyi planlıyor olun, isterseniz de tamamen yeni bir mutfak yaptırmayı hedefliyor olun, bu yazımızda, 2018 mutfak modelleri ve renkleri hakkında herkes için bir şeyler var. Küçük bir daireniz varsa, mutfağınızı daha kullanışlı ve cazip hale getirmek için, mutfak dolapları, seramik desenleri ya da yeni boyalar ve daha pek çok malzeme hakkında oldukça güzel trendler var. Belki de modası geçmiş bir mutfağınız var. Küçük ya da büyük, yeni ya da eski mutfağınızı; şık ve çağdaş tasarımlarla modernize edebilirsiniz.

Eğer siz de 2018 mutfak dolabı modelleri ve trendlerini inceleyip, mutfağınızı en son trendlere göre yenilemek istiyorsanız, işte oldukça hoşunuza gidecek 2018 mutfak tasarımları ve dekorasyon fikirleri karşınızda :

AHŞAP DESENLİ MUTFAKLARDA ÇİFT RENK TREND

2018 mutfak dolapları içinde bazı ödül kazanan tasarımlar, ahşap desenlerin hakim olduğu, güçlü koyu renkler ve en az bir açık rengin uyum içinde düzenlendiği tasarımlar. Yeni trend mutfak renkleri aynı zamanda parlak ve mat kontrastları ile birbirlerini dengeliyor, görsel anlamda eğlenceli, çekici renk kontrastı seviyeleri sunuyor.

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-001

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-002

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-003

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-004

DOĞAL RENKLERLE SICAK BİR ATMOSFER OLUŞTURUN

Renk eklemek, bir yerlerde dekorasyon hatası olduğu anlamına gelmez. Mutfakta kullanılacak hafif renkler, konfor, huzur ve dinginlik hissi uyandıran bir atmosfer elde etmek için her zaman popülerdir.

Kayısı sarısı, portakal turuncusu gibi sıcak renkler, kırmızı ve yeşilin sarıya kaçan farklı tonları, rahatlatıcı ve iştah açıcı renkler olduğu için 2018’in trend dekorasyon renkleri arasında yer alıyor. Mutfağın yemek masası, tezgah üzeri, varsa pencere önü gibi çeşitli yerlerine konulacak ufak mutfak aletleri, bitki, sebze veya meyveler, mutfakta doğal renklerle sıcak bir atmosfer oluşturmaya yetecek.

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-005

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-006

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-007

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-008

YENİ TREND MALZEMELER

2018 mutfak modası modern çizgilerle ilerlemeye devam ederken, yeni trend malzemelerde bu gelişime katkı sağlıyor. Tasarımcıların bu yıl en çok tercih ettiği corian, cam, paslanmaz çelik ve doğal taş malzemeler mutfak tasarımlarına yeni bir soluk getiriyor. Stilleri klasik ya da modern olsun, yeni nesil elektrikli ev aletleride mutfak tasarımları arasındaki yerini alıyor.

Mutfak dolabı kapaklarına kadar uygulanan corian ve doğal taş malzemeler, yine koyu ve açık tonlardaki renkler ile uyumlu olarak düzenleniyor. Yerden tavana kadar cam kapaklı, tamamen şeffaf boy dolaplarda 2018 mutfak dolabı modellerinin önemli bir parçası.

Ahşap malzemelerin yüzeylerinde ise, kadifemsi yeni nesil vernikler tercih ediliyor. Malzemelerin dokularını ve renklerin daha canlı vurgulanabilmesine olanak sağlayan vernikler, koyu tezgahlar ile ahşap yüzeyler arasında yumuşak, dengeli ve kesintisiz geçişler sağlıyor.

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-009

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-010

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-011

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-012

DAR MUTFAKLAR İÇİN TASARLANMIŞ AKILCI ÇÖZÜMLER

Yoğun şehiriçi yaşam düzenlemelerinde, büyük mutfağın bir seçenek olmadığınıda ele alan tasarımcılar, 2018 yılında ufak ve dar mutfaklar için çok akılcı, kompakt tasarımlar geliştirdiler.

Çağdaş, esnek ve şık çözümler arayan, sınırlı alanlardaki gereksinimleri maksimumda karşılayan tasarımcıların hayal gücü sayesinde, dar ve ufak mutfakların düzenlenmesi için artık önümüzde pek çok olanak var.

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-013

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-014

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-015

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-016

2018 MUTFAK TASARIMLARINDA DEĞİŞİK FİKİRLER

2018’de hızla değişen yeni mutfak trendleri arasında kullanışlı ve değişik tasarım fikirleride var.

Siyah granitten mutfak tezgahının bir kısmını kara tahta gibi değerlendiren tasarımcılar, yemek tariflerini, unutulmaması gereken çeşitli notları almaya olanak sağlayan bir tasarım geliştirmişler ve ortaya değişik bir mutfak tezgahı çıkmış. Bunun yanı sıra yine mutfakta, dolap arası seramiklerin yerine ayna kullanılması özellikle ufak ve dar mutfaklar için güzel bir çözüm.

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-017

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-018

2018-mutfak-tasarim-trendleri-designcoholic-019

Önceki yazımız L tipi köşe mutfak dolabı modelleri hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın