Çin porseleni zürafa takımı

Franz Collection’ın kurucusu Francis Chen, başarılı bir sanatçı ve girişimci olarak dünya çapında tanınıyor. Üniversiteye devam ederken, Alman Edebiyatı alanında ihtisas gören Francis Chen’e, profesörü tarafından “Franz” adı verilmiş ve firmasının adını koyarken de bu ismi kullanmış. Çin porselen sanatını canlandırmak için 2001 yılında kurduğu Franz Collection’ın şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Asya, Avrupa, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde satış temsilcilikleri bulunuyor.

Yaratıcılık ve tasarım yolu ile antik oryantel porselene geleneksel el sanatları kültürünü dahil ederek oluşturduğu çalışmaları, doğu ve batı kültürünün buluşması açısından oldukça önemli rol oynuyor. Yorumladığı ince porselen sanatı ile hem doğuda hem de batıda dikkat çeken Franz Collection, 2002 yılında New York Uluslararası Hediyelik Show merkezinde “Papillon” kelebek koleksiyonu ile sahne aldı ve binlerce aday arasından birinci seçilerek “Best in Show” ödülünü kazandı. Bu ödülden sonra Francis Chen, Ar-Ge ve üretim tesislerinde önemli yatırımlar yaptı. Yetenekli sanatçı ekibi ile Doğu estetiği ve Batı Art Nouveau tarzını birleştiren çalışmalar yaparak bir çok koleksiyoncu tarafından dünya çapında aranan bir marka haline geldi ve benzersiz ürünleri ile uluslararası bir şöhret kazandı.

Franz Collection’un tasarım stüdyosu ve fabrikası Tayvan’da bulunuyor ve ince porselen üreticisi olarak ülkede büyük bir üne sahip. Eşsiz, fonksiyonel ev aksesuarları ve hediyelik ürünler imal eden firma, ülkenin tanınması açısından da oldukça etkili. Bu yüzden de Tayvan hükümeti tarafından her yönde destekleniyor. Franz Collection’un eşsiz çin porseleni tasarımları şu anda dünya çapında 6000’den fazla mağazaya dağıtılıyor.

Franz Collection’un eşsiz porselen serilerinden sadece bir tanesi olan porselen zürafa takımı koleksiyonu tam bir incelik ve zerafet örneği. Şimdilik 13 parçadan oluşan porselen takımda bizim gözümüze en çok çarpan parçalar, porselen çay demliği, onu tamamlayan porselen çay fincanı, çay tabağı ve çay kaşığı oldu.

Zürafanın uzun boynu hem demliğin hem de çay fincanının kulbu olarak düşünülmüş. Zarifçe bükülen anne zürafanın boynu ve başı, bebek zürafayı okşarken tasvir edilmiş. Porselen çay fincanın tabağı ise yeşil renkte ve bir yaprak misali tasarlanarak verilmek istenen doğa görüntüsü yakalanmaya çaılşılmış. Çay kaşığı ise anne ve bebek zürafanın boyunlarının birbirine dolanması ile oluşturulmuş ve çin porseleni çay setine mükemmel bütünlük kazandırmış.

Zürafa serisi koleksiyonunun diğer parçaları ise ;

Anne ve yavru zürafa tasarımlı, heykel porselen vazo

Anne ve yavru zürafa tasarımı porselen heykelcikler

Anne ve yavru zürafa tasarımlı porselen yuvarlak tabak

Anne ve yavru zürafa porselen heykel şamdan

Kapağı ile birlikte, porselen zürafa şeker kavanozu

Kremalık ve şeker kavanozunun içine konulduğu porselen küçük tepsi

Anne ve yavru zürafa ile süslenmiş porselen çay tepsisi

Anne ve yavru zürafa porselen vazo

Anne ve yavru zürafa porselen fotoğraf çerçevesi

Anne ve yavru zürafa tasarım porselen büyük süs standı

Franz Collection’un diğer güzellikteki çin porseleni takımlarına göz atmak ve daha yakından incelemek için franzcollection.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazımız evde kendi kendinize yapabileceğiniz ve ilerisi için oldukça hoş bir anı olabilecek Bebek ayak izi çerçevesi yapımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın