İlginç mutfak modelleri

Günümüzde ev hanımları zamanlarının azımsanmayacak kadar önemli bir bölümünü mutfaklarda geçiriyor. Bu nedenle bayanlar kullandığı mutfağın rahat, kullanışlı ve işlevsel bir tasarıma sahip olmasına özen gösteriyorlar. Hal böyle olunca da mutfak dolapları, mutfakta verimli çalışmayı sağlayan en önemli unsur oluyor. “Nasıl bir mutfak modeli seçmeniz lazım, mutfak raflarını nasıl kullanacaksınız, mutfak modülleri nasıl olacak, çekmece yerleri en kullanışlı nerede olur” gibi tüm bu sorular mutfak modeli seçimini yaparken düşünülmesi gereken önemli unsurlardır. Ancak artık her yerde gördüğünüz ve hemen herkesin evinde aynı stillerde yapılmış mutfak dolaplarından sıkıldıysanız ve çok daha farklı ve değişik mutfak tasarımları arıyışı içindeyseniz elbette işiniz daha da zorlaşacak.

Mutfak dolabı modelleri denilince aklınıza gelen dolap dizaynlarını tahmin edebiliyoruz. Tasarımı modern yada klasik olsun, belli başlı modül ve dolap kapağı modelleri günümüzde hemen her evde kullanılmakta. Sürekli tekrardan ve tek düzelikten sıkılan tasarımcılar da bu modellerin dışına çıkarak mutfaklarda farklılık yaratmak için kolları sıvamış ve hepsi birbirinden ilginç mutfak modelleri tasarlamışlar. Bu yeni tarzdaki ilginç mutfak tasarımları belki az sayıda insanın tercih edeceği mutfak modelleri fakat hepsinin birbirinden kullanışlı ve alışılmışın dışında, değişik tarzlarda mutfaklar olduğu da bir gerçek.

Tasarımcıların farklı ve parlak fikirler ile piyasaya sunduğu bu ilginç mutfak dizaynları günümüzde mutfağında farklılık arayanlar tarafından beğeni topluyor ve dekorasyonlarında uçuk kaçık olmayı seven kişilerin tercihi oluyor. Eğer sizde mutfağınıza farklı bir bakış açısı getirmek istiyorsanız sizler için derlediğimiz bu ilginç mutfak modelleri ve tasarımları sizi bu konuda hem bilgi sahibi yapacak hemde değişik mutfak modelleri hakkında fikir sahibi olacaksınız.

ilginc-mutfak-modelleri-designcoholic-2

Bu ilginç üç kabinli mutfak, az yer kaplaması nedeniyle özellikle stüdyo daire veya ofis sahipleri için son derece ideal bir mutfak tasarımı. Gül ağacından yapılan üç kabinli mutfak, Miles Hartwell ve Matt Withington tarafından dizayn edilmiş. Yenilikçi bir tasarım eseri olan mutfak, ekipmanları saklamak için gizli bir işleve sahip. Kullanılmadığı zaman ise oldukça basit bir şekilde kapatılarak, tıpkı bir duvar aksesuarına dönüşüyor. Oldukça kullanışlı bu üç kabinli mutfak aynı zamanda küçük ve dar alanlar için de çözüm sağlamış oluyor.

ilginc-mutfak-modelleri-designcoholic-3

ilginc-mutfak-modelleri-designcoholic-4

Önceki yazımız Kel ve seyrek saçlı erkekler için 2016’nın sakal modelleri hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın