Ekonomik mobilya modelleri

Mobilyalar ihtiyaca uygun şekilde satın alınan ürünler olsalar da, fiyatlarına fazlası ile dikkat edilir. Bazı kişiler ucuz ürünlerden yana tercihlerini kullanmakta ve bu tip ekonomik mobilyalar satın almak istemektedir. Mobilya seçimi, sürekli olarak kullanılması ve yıllar boyunca değişime uğramaması nedeni ile önemlidir. Ancak salon, yatak odası takımı gibi mobilyaların aynı anda, toplu şekilde alınacak olmaları da fazla masraf anlamına gelebilir. Durum böyle olduğunda ekonomik olan ürünler oldukça fazla ilgi görür.

Kimi zaman evin her alanı için farklı bir takım alınması gerekir. Bu sayede evdeki ölü ve kullanılmayan bütün alanlar değerlendirilmiş olur. Her zaman farklı alanlarda kullanılacak eşyaların birbiri ile uyumlu olması gerekmez ancak mobilyaların kendi içlerindeki uyumu son derece önemlidir. Böyle bir uyum yakalandığında göz zevkine hitap eden sonuçları yakalamak da mümkün olacaktır.

Günümüzde pek çok ekonomik mobilya takımı birbirinden kaliteli şekilde üretilmekte ve oldukça şık modellerde tasarlanmaktadır. Hemen herkesin beklentilerini karşılayacak şekilde çok sayıda çeşite ve farklı tarzda mobilya takımına ulaşmak, günümüzün internet kullanımı sayesinde oldukça kolay bir hal aldı. Artık internet üzerinden de herkesin bütçesine uygun olarak mobilya seçerek kusursuz bir mekan oluşturması çok da zor değil.

Ekonomik koltuk takımları

Salon ve oturma odası için koltuk takımlarına ihtiyacınız varsa farklı renk ve desenler ile en iyi kombinasyonları yapabilirsiniz. Üstelik ekonomik ürün kategorisinde çok sayıda ürün bulunması nedeni ile ihtiyacınıza en uygun renk ve deseni seçmeniz günümüzde artık oldukça kolay. Ekonomik koltuk takımı ürün yelpazesi içinde birbirinden farklı tarzda tasarlanmış, mutlaka ihtiyacınızı karşılayacak bir takım bulmanız mümkün. Pek çok yerde bulabileceğiniz mobilya kataloglarında da görmüş olduğunuz ürünler için farklı renk seçenekleri bulunur. Bu nedenle mekanınıza uygun olan renkleri seçmeniz de yine bu kataloglar sayesinde mümkün olacaktır. Genel olarak 3’lü 2’li ve tekli koltuklardan oluşan bu takımlar içerisinde sehpa, masa ya da puflara da yer verilir. Bu ürünlerle tamamlanan bütünlük ortamın daha zengin görünmesine ve ölü alanların değerlendirilmesine yardımcı olur. Koltuk takımları arasında en çok ilgi gören modeller arasında, uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabileceğiniz pek çok modern ve klasik tarzda alternatif koltuk takımı yeralır. Birbirinden renkli ve çeşitli ekonomik koltuk takımlarına sahip olmak için kataloglara göz atarak kendinize uygun olan ürünü bulmanız yeterlidir.

ekonomik-mobilya-modelleri-designcoholic-1

Ekonomik yatak odası takımları

Bir yatak odası takımı satın alamaya karar verdiğiniz zaman odanın şekline ve büyüklüğüne uygun tercihler yapmanız son derece önemlidir. Yatak odanız sürekli olarak kullandığınız bir mekan olduğu için odada yeterli genişlikte alan bulundurmanız gerekir. Aksi takdirde odanın tamamı eşyalar ile kapanır. Fazla olan mobilya ve eşyalar odanın fazlası ile dar görünmesine neden olur ve kullanışsız bir yatak odasına sahip olursunuz.

Ekonomik ve ihtiyacınıza özel yatak odası takımları seçimi için yine internet üzerinden veya mobilya mağazalarındaki kataloglardan yararlanmanız mümkün.

Yatak odalarında genel olarak gardroplar ve şifonyerler oda tasarımını ön plana çıkartırlar. Bunlara uygun olarak nevresim seçimleri ve diğer eşyaların yerleşimini yapmak da odanızı zevkinize uygun olarak şekillendirmenizi sağlar. Tüm bunlar için ekonomik ürün katalogları içinde yeteri kadar farklı model bulabilirsiniz.

ekonomik-mobilya-modelleri-designcoholic-3

Ekonomik yemek odası takımları

Bildiğiniz gibi eskiden yer sofraları kurularak yemek yenirdi ve yemek için masa, sandalye gibi çeşitli mobilyaların olmasına ihtiyaç duyulmazdı. Zaman içerisinde bu alışkanlık tamamen değişti. İnsanlar masalarda yemek yemeye başladı ve bu doğrultuda çeşitli mobilyalara ihtiyaç duyulur oldu. Bu ihtiyacın bir sonucu olarakta yemek odası takımları pek çok tasarımcı tarafından özenle tasarlanarak, mobilya firmaları tarafından üretilmeye başlandı. Üretilen bu mobilyalarla da günümüzde her evde yemek için ayrı bir köşe oluşturuldu ve klasik ya da modern tarzda pek çok modele sahip, her mekana uyum sağlayacak nitelikteki yemek odası takımları’da ekonomik seçenekler arasındaki yerini aldı.

İnternet ve mobilya mağazalarında kullanılan renk ve tasarımları ile iştah açıcı pek çok modele rastlamanız mümkün. Günümüzde pek çok kişi genel olarak bu tarz modellere yoğunlaşıyor ve görsel açıdan da yeterince tatmin oluyorlar.

Seçeceğiniz yemek odası takımları ne kadar kullanışlı olursa size de o kadar rahatlık sağlamış olur. Kullanım kolaylığı, ergonomi ve ihtiyaç duyulan ebat gibi pek çok nitelik göz önüne alınarak tasarlanmış ekonomik yemek odası takımları için yine farklı kataloglardan seçim yapabilirsiniz. Pek çok kişinin tercih ettiği gibi açık renkli mobilyalar üzerinde yoğunlaşırsanız hem ferah bir yemek alanı hemde hoş bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

ekonomik-mobilya-modelleri-designcoholic-2

Önceki makalemiz Anya Stasenko ve Slava Leontyev tasarımı ilginç ve yaratıcı biblolar hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın