Lüks salon takımları ve mobilyaları

Salonlar, evlerde en çok vakit geçirilen, günlük veya özel yemeklerin yenildiği, boş vakitlerde rahat, keyifli bir şekilde birşeyler okuyarak veya izleyerek kaliteli zaman geçirilen, misafirlerin ağırlandığı yaşam alanları oldukları için ev tasarımları ve dekorasyonunda en çok özen gösterilen mekanlar arasında yer alırlar.

Özenle seçilen lüks salon takımları ve mobilyaları o evde yaşayanların tarzını ve zevklerini yansıtan önemli unsurlardır. İlk bakışta göze çarpan salon koltukları, insanlara evinizin ilk izlenimini verir. Bu tıpkı yeni tanışılan bir kişinin dış görünümüne bakılarak edinilen ilk izlenime benzer. Ardından göze çarpan duvar renkleri, zemin döşemeleri, salon perdeleri ve tasarımı tamamlayan aksesuarlar dikkati çekmeye başlar. İşte bu yüzden evinize alacağınız lüks salon takımlarının ve mobilyaların seçimlerini yaparken bu düşünceleri de göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Özellikle salon koltuk seçiminde acele etmemeniz, renk, şekil, malzeme seçeneği gibi pek çok alternatifi araştırıp değerlendirmeniz gerekir. Farklı dizayn ve tasarımlara sahip lüks salon takımları ve mobilyaları ile ilgili aşağıdaki fotoğraflar sizlere değişik fikirler verebilmek için derlendi. Salonunuza uygun mobilya ve salon takımlarını seçmeden önce bu tasarımlardan ilham alabilirsiniz.

Salonlarında modern ve minimalist çizgiler arayanlar için hazırladığımız Minimalist salonlar başlıklı yazımızda minimalist salon tasarımları için öneri ve tasarım örneklerini bulabilirsiniz.

Önceki yazımız Ağaç ev modelleri hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın