Bali’nin Krallar Vadisi bölgesinde bir cennet Viceroy Hotel

Bali’de olup mutlu olmamak imkânsız ! Havanın güzelliği ve tropik doğanın akıl almaz renkleri, beş yıldızlı Viceroy Hotel’in ultra lüks-romantik ortamı ve geleneksel Bali misafirperverliği ile birleşince dünyanın en şanslı insanı olduğunuzu düşüneceksiniz.

Hani “rüya gibi bir tatil” denir ya, bu cümlede tam olarak Bali’nin bu en lüks otelini kastetmişler diye düşünüyorum. İnsan fotoğraflarına bile bakmaya doyamıyor birde orada olduğunuzu düşünün. Şahane bir doğanın merkezindeki Viceroy Hotel’de adeta cennettesiniz.

Petanu nehrinin çakıl taşları üzerinden şırıl şırıl aktığı Bali’nin Krallar Vadisi bölgesi, Viceroy’un geleneksel Bali mimarisindeki 24 villasına ev sahipliği yapıyor. Masal kitaplarını andıran doğa güzelliği, Bali’ye özgü hasır çatılı ahşap kulübe tipi villalarla birleşince, romantizmin doruklara çıktığı, dinlenmenin, rahatlamanın ve Bali masajının vazgeçilmez olduğu bir gezi sizi bekliyor.

150 m2’lik villaların dışı kesme taş ve ahşaptan yapılmış, içleri ise geleneksel dekorasyon anlayışına uyacak şekilde açık renklerde ve oldukça sade döşenmiş. Kubbeli tavanın geleneksel hasır panelleri ise odaların atmosferine neşe katıyor.

Fransız mutfağını Bali yorumuyla sunan Cascades Restaurant, dünyanın en romantik havuzuna ve en muhteşem manzarasına sahip Lembah Spa Viceroy Hotel’in vazgeçilmezleri. Tropikal iklimin sıcaklığını seven, romantik bir tatil yaşamak isteyen tüm çiftlerin ve çocuklarıyla güzel zaman geçirmek isteyen ailelerin asla hayır diyemeyeceği bir yer Hotel Viceroy Bali !

Yemyeşil bir vadiye ve tropik ormanlara bakan geleneksel Bali mimarisine sahip villanızdan çıkıp havuz kenarına veya yemeğe indiğinizde dünyanın çeşitli yerlerinden Bali’ye dinlenmeye ve rahatlamaya gelmiş romantik çiftler göreceksiniz. Belki de aşkınız alevlendiği için gözünüz eşinizden başka kimseleri görmeyecek !

bali-nin-krallar-vadisi-bolgesinde-bir-cennet-viceroy-hotel-designcoholic-01

Petanu Nehri’nin eşsiz manzarası üzerine bakan Lembah Spa ise gerçekten dillere destan. Sadece o emsalsiz doğal güzelliğin ortasında olmak bile insanı dingin ve rahatlamış hissettirmek için yeterli. Aslında, Viceroy Bali’nin bulunduğu yere ismini veren Ubud kelimesinin kökeni Bali dilindekiobat” kelimesinden geliyor; bire bir çevrildiğinde bu kelimenin tam karşılığı “bitki” anlamında. Bu dağlık bölge, her zaman bir iyileştirme merkezi olmuş ve Lembah Spa adanın bu asırlık sağlık geleneğini sürdürüyor. Uygulanan tedavi ve masajlar ise Batı bilgisi ve yüzyıllardır nesilden nesile aktarılan geleneksel Bali iyileştirme tekniklerinin eşsiz bir harmanı.

Baliye ulaşımda ise İstanbul’dan Denpasar’a tek aktarma ile ulaşmak için Korean Airways’i (Seul üzerinden) veya Qatar Airways’i (Doha üzerinden) tercih edebilirsiniz. Etihad veya Emirates gibi körfez havayollarını veya diğer şirketleri tercih ederseniz iki aktarma yapmanız gerekir. Havaalanından helikopterle 15 dakikada doğrudan Viceroy Hote’in içine inme imkanı var. Tabii taksi veya transfer hizmetiyle daha az dikkat çekerek, 45 dakikada otele varmak da mümkün.

Small Luxury Hotels üyesi olan Viceroy Bali, zevk sahibi misafirlerine, hem dinlenip rahatlayacakları hem de mahremiyete özen gösterilmiş bir yer sunuyor. Belki bu biraz pahalı bir tatil olabilir ama hayatınız boyunca göremeyeceğiniz manzaralar ayaklarınızın altında olacak !

Önceki yazımız Kirsten Camara tasarımı analog hafızalı masa (Analog Memory Desk) tasarımı hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın