Malezya Port Dickson Avi Spa

Malezya, Güneydoğu Asya’da bulunan, Müslümanların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bir ülkedir. Başkenti Kuala Lumpur’dur. Türkiye ile Malezya arasında 5 saat zaman farkı bulunur ve ülkenin yerel saati Türkiye’den 5 saat ileridedir.

Malezya, Malakka boğazının sahil şeridinde bulunan Port Dickson şehrindeki “ilk yüzen spa” olarak adlandırılan Avi Spa, başkent Kuala Lumpur’ın 110 km. güneyinde bulunur. Avillion Hotel Group’a bağlı bulunan, hoş bir atmosfere sahip Avi Spa’da manzara eşliğinde bir spa deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kazıklar üzerinde, denizin üstüne inşaa edilmiş Avi Spa, sadeliğin ve zarifliğin simgesi olan beyaz renkler ile ahşap ve cam meteryallerin uyumlu bir şekilde kullanıldığı, nezih bir ortama ve modern bir mimariye sahip.

Günümüzde Spa kavramı, bazı insanlar tarafından “bir oda içerisinde, su ve çiçek yaprakları ile dolu bir jakuzi veya küvet ile etrafta kokulu mumlar bulunan bir mekan” olarak düşünülmektedir. Oysaki Spa’lar hakkındaki bu gibi tanımlamalar oldukça yanıltıcıdır. Spa’lar aslında rahatlama ve çeşitli tedavi banyolarını bir arada barındıran mekanlardır.

Port Dickson’daki Avi Spa, içerisinde zencefil ve nane gibi özler barındıran uçucu yağlar, deniz suyu ve yosunlar ile zenginleştirilmiş Spa ürünleri kullanılan, otantik spa bakımları yapılan, çeşitli rahatlama ve tedavi yöntemleri uygulayan bir Spa merkezi.

Modern bir konsept ile hazırlanmış dinlenme salonu, denizin üzerinde olduğunuz hissini, etrafı rahatlıkla izleyebileceğiniz cam cepheleri ile cömertçe sunmakta.

Huzur ve dinginlik hissi veren harika bir manzaraya hakim salonda, akçaağaç rengi ahşap mobilyalar ve laminat parkeler kullanılmış. Oturma elemanlarının minderleri ise huzur verici mavi rengin turkuaza kaçan bir tonu ile desteklenmiş ve oldukça hoş bir atmosfer yaratmış.

Bu benzersiz tasarlanmış dinlenme alanının denizin üstündeki konumu, panoramik manzaraya sahip, yuvarlak bir balkonla muhteşem bir şekilde değerlendirilmiş. Etrafında sonsuz havuz bulunan yuvarlak balkon, ortada bir puf ve etrafında mavi, beyaz çizgili kumaşlar ile kaplanmış sedirler ile çevrelenmiş.

Spa sonrası bu muhteşem yuvarlak balkon’da zencefil çayınızı yudumlayıp, uçsuz bucaksız deniz manzarasının tadını çıkartabilirsiniz.

Denizin üzerinde asılıymışsınız hissi uyandıran, Malezya Port Dickson’daki Avi Spa, Uzakdoğu seyahatleri arasında Malezya durağı bulunan tüm tatil severlerin dinlenip rahatlayabilecekleri hoş bir mekan.

Avi Spa hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyenler avispa.com adresini ziyaret edebilirler.

Önceki yazımız Taş döşeme makinası Tiger Stone hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın