3 Boyutlu kalem 3Doodler

3 Boyutlu kalem 3Doodler ile hayal ve düşüncelerinizi artık 3 boyutlu olarak kağıdın dışına taşıyabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, 3 boyutlu kalemi kağıttan kaldırmanız ve hayal ettiğiniz herhangi bir şeyi çizmeye başlamanız. Çiziminizi yapmaya başladığınız anda çiziminiz şekillenmeye başlıyor ve düşünceleriniz artık elle tutulabilen 3 boyutlu nesneler haline geliyor.

3 boyutlu kalem 3Doodler ile yapabilecekleriniz hayal gücünüze bağlı olarak sonsuza kadar uzayıp gidebilir. Kuyum, takı, kolye, yüzük tasarımları, dekoratif sanat çalışmaları, tekstil tasarımları, mimari ve iç mimari çizimlerinden tutunda buzdolabı mıktanıslarına kadar ucu bucağı olmayan bir kullanım alanına sahip 3 boyutlu kalemi istediğiniz her yerde ve herhangi bir yüzey üzerinde kullanabilirsiniz.

Peki 3 boyutlu kalem 3Doodler nasıl çalışır ?

Yaklaşık bir elma ağırlığındaki kalemin üzerinde bulunan düğmeye bastığınız anda kalemin ucundan çıkan ince ABS plastik (bir çok 3 boyutlu yazıcı tarafından kullanılan plastik malzeme) anında sertleşir ve yaptığınız 3 boyutlu çalışma bir objeye dönüşmüş olur. Bu kompakt ve kullanımı kolay 3d kalem için herhangi bir bilgisayar veya yazılım kullanılmasına gerek yoktur.

3boyutlu-kalem-3doodler-designcoholic-2

3d Doodler kalem 110 ve 240 voltluk adaptörler ile çalışmaktadır ve yaklaşık 200 gram ağırlığındadır. 12 yaş ve üzeri çocuklar için de tavsiye edilen kalem güvenli olmakla birlikte, içerisindeki özel plastiği eritmek için + 270 derece sıcaklıkta çalışan bir metal uca ve kaleme entegre edilmiş bir soğutma fanına sahiptir.

3boyutlu-kalem-3doodler-designcoholic-3

 

Dünyanın ilk ve şu an için tek 3d kalemi 3Doodler yeni eserler yaratmanın yep yeni bir yoludur. Sanatçılar veya hobi tutkunları için yeni bir çığır açan 3 boyutlu kalemle ister düz formlar isterseniz de 3 boyutlu nesneler yaratabilirsiniz.

3boyutlu-kalem-3doodler-designcoholic-7

Kolay renk geçişi ve farklı stiller yaratmak için ileride ABS plastiklerini de müşterilerine sunmayı hedefleyen firmanın 3d kalemi ile uyum sağlayan pek çok ABS plastik, yani mürekkep kartuşunu piyasada 30 ila 60 dolar arası fiyatlara bulabilmek mümkün. 1 kg’lık ve 3 mm’lik makaralar halinde satılan ABS plastikleri yaklaşık olarak 360-370 metre uzunluğunda satılmaktadır.

3boyutlu-kalem-3doodler-designcoholic-8

Eğer resimlerde görmüş olduğunuz Eiffel Kulesi gibi 3 boyutlu çeşitli eğitim kitleri edinmek isterseniz 3Doodler çok yakında internet sitesinde binlerce ücretsiz 3d modeli kullanıcıları için paylaşmaya başlayacak ve bu modelleri sizde e-posta ve çeşitli sosyal paylaşım kanalları yolu ile kolayca arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Önceki yazımız doğal görünümlü ve gerçek ağaç gövdeleri kullanılarak yapılmış Ağaç sehpalar hakkında bilgiler vermektedir.