Everglide katlanabilir bisiklet

Everglide katlanabilir bisiklet Avusturalya’lı tasarımcı Frag Woodall ’a ait ilginç, yenilikçi ve çok amaçlı bir bisiklet tasarımıdır. Kullanıcı hızını depolama tabanlı hareketlilik sağlamayı amaçlar ve bireysel ulaşım için bütüncül ve sürdürülebilir bir yaklaşımı temsil eder.

designcoholic-everglide-katlanabilir-bisiklet-1

2007 yılında Dyson sponsorluğunda yapılan Avusturalya Tasarım Ödülleri’nde finalist olmuş, 5 Mayıs 2008 yılında da Uluslararası Bisiklet Tasarım Yarışması’nda (IBDC) üçüncülük ödülü kazanarak öne çıkmış ve bisiklet meraklılarının ilgisini çekmeyi başarmıştır.

designcoholic-everglide-katlanabilir-bisiklet-2

Everglidekatlanabilirportatif bir bisiklettir. En büyük özelliği ise, katlandığında bir sırt çantası gibi omuza takılabilmesi ve kullanan kişilere taşıma kolaylığı sağlamasıdır. Everglide, alüminyum, karbon fiber, naylon ve plastik kullanılarak yapıldığından oldukça hafiftir. Katlanması da kullanılan malzemelerden dolayı oldukça rahat ve pratiktir.

designcoholic-everglide-katlanabilir-bisiklet-3

Bisikletin merkezi kilitleme kolu açıldığında, merkezde bulunan göbek kısmı kolayca ortadan ikiye ayrılır ve bisiklet üç aşamada katlanarak, tekerlek, pedallar ve gidonu ile birlikte arka kısımda bulunan bavul görünümlü kapalı bölmeye girer. Çok kısa sürede zorlanmadan katlayabilir yeniden açabilir ve vakit kaybetmeden yolunuza devam edebilirsiniz.

designcoholic-everglide-katlanabilir-bisiklet-4

Ayrıca bisiklette bulunan dinamo sistemi sayesinde depolanan enerji ile cep telefonunu, ipod v.b cihazları şarj etmenizde mümkün.

designcoholic-everglide-katlanabilir-bisiklet-5

Everglide hafif ünitesi sayesinde, tramvay, tren, otobüs gibi toplu taşıma araçlarında kullanım açısından büyük rahatlık sağlayan ve kısa mesafe bisikletçiler için her türlü ihtiyacı karşılayan entegre bir çözümdür.

designcoholic-everglide-katlanabilir-bisiklet-6

Bir önceki makalemiz değişik bir tasarıma sahip Christian Louboutin Kapsül Çanta hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın