Pratik ve yer kazandıran gizli yatak modelleri

Kullanıma her an hazır, pratik, gizli ve çok fonksiyonlu yatak modelleri, ufak yatak odası veya dar alanlarda oldukça kullanışlıdır. Günümüzde hem pratik hem de yerden kazandıran gizli yatakların pek çok gelişmiş modeli bulunmaktadır. Tasarımcılar bu yatakları oldukça değişik fonksiyonlar içeren mobilyalar şeklinde tasarlayabilmektedirler. Bir gardrop ünitesi veya bir masayı basit hareketlerle bir anda yatağa dönüştürmeye imkan veren çok farklı tasarımlara günümüzde sıkça rastlanmaktadır.

Çok fonksiyonlu mobilyaların haricindeki gizli yataklar, bir üst yüzey oluşturularakta kullanılabilmektedir. Örneğin; bir mutfağın veya banyonun üzerine çekme bir kat gibi tasarlanan yatma alanları ve gizli yatak bölümleri ufak mekanlarda çok iyi yer kazandırmaktadır. Bu gibi mekanlara oldukça iyi bir örnek olan, Kyu Sung Woo Mimarlık tarafından tasarlanmış New York ‘da bir çatı dairesi isimli makalemizi de bir göz atmanızı öneririz.

Ufak mekanlarınız için yaratıcı bir fikir veya gizli bir yatak mobilyası arayışı içerisindeyseniz aşağıdaki tasarımlar size ilham kaynağı olabilir.

Önceki makalemiz Şömineli banyo modelleri ve tasarımları hakkında bilgiler vermektedir.

  

Bir Cevap Yazın